‘Mezitli, CHP için çantada keklik değil!’

Cumhur İttifakının Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, yerel seçimle ilgili Gazetemiz GÜNEY’i ziyareti sırasında yaptı konuşmada, “Mezitli, CHP için çantada keklik değil.Bu seçimde, bunun CHP için çantada keklik olmadığını Mezitlilihemşehrilerimiz gösterecekler” dedi

 ‘Mezitli, CHP için çantada keklik değil!’
 ‘Mezitli, CHP için çantada keklik değil!’ admin
Bu içerik 711 kez okundu.

Soydan, Mezitli’nin otel mantığında bir yerleşim yeri olduğunu belirterek, Mezitli sosyal yönden ölü bir şehir. Ölü bir ilçe. Mezitli’de insanların aileleri ile vakit geçirebileceği bir yer yok. Biz seçildiğimiz takdirde ilçeyi sosyal yönden ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

Hasan KÜÇÜK

-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından Cumhur İttifakının Mezitli Belediye Başkan Adayı gösterilen Serdar Soydan seçim çalışmaları kapsamında gazetemize Güney’i ziyaret  etti. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Aydan Yeşil ile görüşen Soydan çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.    

MEZİTLİ CHP İÇİN ARTIK ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

Rekabetin hizmeti doğurduğunu ifade eden Soydan, “15 yıl önce  Mezitli belediyesi MHP’den gittikten sonra sağda MHP ile AK Parti’nin birbirlerinin oyunu bölmesi nedeniyle Mezitli CHP için çantada keklik havası oluştu. O nedenle tabanın sesine kulaklarını tıkadılar ve hep ben yaptım oldu mantığı ile gittiler. Ancak bu dönem o rahatlık yok. Çantada keklik bir seçim yok. Bu noktada Mezitli kazanacak. Rekabetin olduğu yerde hizmet olur. Bende şu anda bakıyorum Neşet Bey sabahın 9 buçuğunda kendisini sokaklara veriyormuş. Eskiden hiç öyle bir şey yoktu” diye konuştu.

4 buçuk yıldır MHP’nin ilçe başkanlığını yapmasının kendisi için bir avantaj olduğunu anlatan Soydan “Yapı olarak yerinde duran bir insan değilim. Muhtarları olsun, STK’lar olsun sürekli esnafları gezerim. Özel gün beklemezdim. İkili ilişkilerim iyi. Çok ta partizan kimliğim yok. Anadolu ailesinin yaşadığı hayat standardına sahip bir insanım. O yüzden sosyal demokrat yapıdan oy alırım diye düşünüyorum. Aile dostluklarım, senelerdik kurduğum diyaloglar var. Mezitli hemşerilerim destek olursa alnımızda da yazılı ise bizim niyetimiz halis” ifadelerini kullandı.

MEZİTLİ OTEL MANTIĞINDA BİR YERLEŞİM YERİ

Mezitli biraz otel  mantığında bir yerleşim yeri olduğunu vurgulayan Soydan, kendilerinin en büyük eleştirileri arasında da bu konunun geldiğini kaydederek şunları söyledi: “Mezitli’de gündüz kimseyi evinde, sitesinde bulamazsınız. Herkes çarşıya gider, akşam evine yatmaya gelir. Hafta sonu çoluğumuzla, çocuğumuzla vakit geçirelim desek ya Yenişehir tarafına gideriz ya da Marina’ya. Dağ başında bir yemek yiyelim desek Torosların dağlarındaki restoranlara gidiyoruz. Mezitli sosyal yönden ölü bir şehir. Ölü bir ilçe. Mezitli’de insanları aileleri ile vakit geçirebileceği bir yer yok. Mezitli’de çok bakir yerlerimiz var. Kamulaştırmaya gerek olmadan buralar değerlendirilebilir. O noktada projelerimiz var.”

Bu nedenle ev ve sitelere yapacakları ziyaretleri akşam yaptıklarını belirten Soydan, “Seçim ziyaretleri kapsamında akşamları ev ziyaretleri, site ziyaretleri yapıyoruz. İnsanların siyasi bir kimliği olabiliyor. Bu nedenle önyargıları olabiliyor. İnsanlar bizi ve kişiliğimizi tanıdıkça siyasi kimliğimize bakmıyorlar. Belediyecilikte ulaşılabilir olmak çok önemli. Yol, su, asfalt bol bol yapılır. Bunlar belediyenin asli vazifesi yapması gereken şeyler. Önemli olan karşılıklı diyaloglar” dedi.

BELEDİYE’DE TARIM İLE İLGİLİ BİRİM KURACAĞIZ

Mezitli’de yapacağı projeler hakkında da bilgi veren Soydan, “Mezitli tarımı olan bir bölge. Eğer kazanırsak belediyede tarım ile ilgili bir birim kuracağız. Çiftçilerimizin bilinçlendirilmesi gerekiyor. Eğitimden geçmesi gerekiyor. Gerekiyorsa ürün noktasında yönlendireceğiz. Ürünlerin pazarlanması konusunda çiftçilerimize destek olacak bir birim kuracağız. Soğuk hava depoları kurulması gerekiyor. Şeftali için. 

5 yılda Mezitli kaybetti. Kaybetmesinin nedeni ilçe belediyeler farklı bir partide, büyükşehir farklı bir partide. Bir iş yaptıracaksınız ilçe belediyesine gidiyorsunuz o diyor Büyükşehir’de. Büyükşehir’e gidiyorsunuz yok diyor merkezi hükümet destekliyor. Bu nedenle Büyükşehir’de Cumhur ittifakının adayı olursa, Mezitli’de Cumhur ittifakının adayı olursa biz Mersin’de merkezi hükümetin desteği ile daha güzel işlere imza atarız.”

Mezitli deresinin durumunu herkesin bildiğini anlatan Soydan şöyle devam etti: “Eskişehir’de Porsuk Çayı mezbelelik bir yerdi. Bakın şimdi ne durumda. Mezitli deresi içinde bu yapılamayacak bir şey değil. Aradan köprüler atarsınız, peyzajlarını yaparsınız, kafeteryalar yaparsınız, ışıklandırmasını yaparsınız, güvenliğini sağlarsınız. Hem insanları oraya çekersiniz. Bayanlarla ilgili meslek edindirme kurs programlarımız olacak. Hem halk eğitim ile hem üniversite ile işbirliği yapacağız. O kursları üretici pazarı mantığında düşünmeyin. Bu yaptığımız sosyal donatı alanlarına tek tip satış ofisleri de koyarız. Hareketlilik getirir. Bakınız Taşkıran’ın olduğu yere. Atıl bir vaziyette. Orası insanların arabası ile gittiği birahane gibi olmuş. Sit alanıdır bina yapalım demiyoruz devlette diyor bina yapma. Ama güzelleştirme de demiyor. Projeni yap. Orada kumsal var orayı düzelt. Mesela yurt dışında gördüm. Arabanın içinde sinema olayı var. Radyo frekansını veriyorlar sana. Giriyorsunuz 3 boyutlu tır şeklinde öyle bir şey yapılabilir. Park deyince plastik malzemeleri getirip koyuyorlar. Tamam park yapın. Kay kay partları var. Su parkları var. Biraz vizyon katmak gerekiyor.”

YATIRIMCININ ÖNÜ AÇILMALI

Meziti’de yatırımcının önünün açılmamasından dert yanan Soydan “Mezitli’de yatırımcının önünü açmak gerekiyor. Mezitli Belediyesi maalesef hep çalışanından yukarıya kadar ‘hayır mantığı’, ‘yok mantığı’ var. MESOB Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret ettim. Büyük bir sanayi projesi var. Biz onu Mezitli’ye çektiğimiz zaman Davultepe’nin üst tarafı otoban noktasına hem oraya üreticiyi çekebiliriz. Bu iş istihdamıdır, etrafındaki yapıların gelişmesidir. Dediğim gibi bir şeylere öncülük ekmek lazım. Site önlerine yapılacak projelerle ilgili anket yapılması gerekiyor. Ne istiyorsunuz diye orada yaşayanlara soracağız. Belki fikir fikirden üstündür. Daha iyi bir şey çıkabilir. Sahil kısmı tamamen betonlaştırılıyor. Bunun önüne geçilmeli” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı