Heyelan nedeniyle kapanan yol açılmayı bekliyor

​Çamlıyayla’da geçtiğimiz hafta aşırı yağışlar sonunda meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan Ergene ve Körmenlik karayolu açılmayı bekliyor. Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı yolu açması için Büyükşehir Belediyesi’ne çağrı yaptı.

Heyelan nedeniyle kapanan yol açılmayı bekliyor
Heyelan nedeniyle kapanan yol açılmayı bekliyor admin
Bu içerik 547 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

-Mersin ve  bölgesinde geçen  hafta ysağanak yağış sonrası  yaşanan heyelan nedeniyle kapanan Ergene ve Körmenlik karayolu hala trafiğe açılamadı. Mahalle halkı yolun trafiğe kapatılması nedeniyle ulaşımını Uçarı ve Çuvalgı üzerinden sağlıyor. Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı’da sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayın yaparak heyelanın ortaya çıkardığı tahribatı gözler önüne sererek Büyükşehir Belediyesi’ni yolu açması için göreve davet etti. Canlı yayınında Çamlıyayla’yı Ergene ve Körmenlik Mahallesine bağlayan yolun üzerinde olduklarını ifade eden Tepebağlı, “Burası Seda sitesi olarak bilinen yer. Burası Çamlıyaylayı hem Mersin’e hemdeKörmenlik ve Kisecik mahallemize bağlantı yolu olması nedeniyle bu yolun bir an önce açılması gerekiyor. Bu yol şu an için Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanı içerisinde. Geçmişte Büyükşehir Belediyemiz burayı asfalt yapmıştı. Burası heyelan sonrası yaya olarak bile gidilemez hale geldi. Acil olarak buranın tekrar bir dolgu malzemesi ile kaya dolgu ile öncelikle sağlamlaştırılıp üzeri stabilize ile hiç olmazsa ulaşıma açılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Burada insan boyuna varan çökmelerin olduğunu vurgulayan Tepebağlı, “Yukarı bölgelerde de benzer çökmeler var. Virajlarda çökmeler var. Bulunduğumuz yerde çökmeler var. Ergene Çeşmesine yakın olan yerde de çökmeler var. Yolu şuanda tamamen trafiğe kapattık. Söz konusu mahallelerimize Uçarı ve Çuvalgı yolu üzerinden ulaşımı sağlıyoruz. Ama oralarda çok sağlıklı değil. Bu nedenle burası ana arter olması nedeniyle acil olarak bir an önce yolun onarımının yapılıp ulaşıma açılması gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış