Gülnar’da 20 mahalle 5 gündür elektriksiz

Olumsuz hava şartlarının enerji nakili hatlarına zarar vermesi nedeniyle Gülnar ilçesinde yaklaşık 20 mahalle 5 gündür elektriksiz kaldı. Buzdolaplarında gıdaları bozulan vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Gülnar’da 20 mahalle 5 gündür elektriksiz
Gülnar’da 20 mahalle 5 gündür elektriksiz admin
Bu içerik 917 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Mersin’in Gülnar İlçesi’nde geçen hafta etkili olan sağanak ve kar yağışı sonrası daha önce köy olan mahallelerine elektrik sağlayan enerji nakil hatları ve direkler göçtü. Tellerin kopması ve kısmen yaşanan heyelanlar nedeniyle çok sayıda direğin göçmesi nedeniyle Cuma gününden beri eskiden köy olan Gezende, Yarmasu, Taşoluk, Uluhtu, Köseçobanlı, Şeyhömer, Sarıkavak, Bereket, İlibas, Konur, Ilısu, Çukurasma, Kutlubey, Dayıcık, Göktürk, Demirözü, Akova, Bardat, Kuskan Çıldır mahalleleri karanlığa mahkum oldu. Vatandaşlar 5 günden beri elektriklerinin kesik olmasına tepki gösterdi. Vatandaşlar telefonlarını şarj edemedekleri için iletişimde de güçlük yaşadıklarını dile getirdi. Esnaflar ise satmak için aldıkları gıda ürünlerinin buzdolaplarında koktuğunu ifade ederek Enerjisa’ya tepki gösterdi.

Vatandaşlar tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi. Gezende Mahallesi’nde bakkal işleten Mehmet Oluğ “Yetkililere seslenerek “5 gündür cereyan kesik. İstihram ediyorum.  Marketlerimizde peynirimiz, yoğurdumuz, tavuklarımız bozulmaya başladı. Yetkililerden soruna bir an önce çare bulmasını istiyoruz.

Faturayı bir gün geç ödesen faiz uyguluyorlar. 20 gün yatırmasan elektrikiği keserler” dedi.

Nazmi Koçak ise tepkisini, “Yetkililer saat okuma bedeli derdinde. Umurlarında mı senin yoğurdun, peynirin tavuğun. 31 Mart’ta hesap sormazsanız gaz lanmasını da arar çıraya muhtaç olursunuz” şeklinde dile getirdi.

Yarmasu Mahallesi’nden Ahmet Badem’de “Yarmasu’da halk yıkılan direkleri kaldırdı. Kopan telleri yeniden bağladı ama hala elektrikler yok. Yarmasu halkı seferber olarak arızaları tamamını giderdi” dedi.

Öte yandan Enerjisa ekiplerinin çok sayıda ekip ile arızayı gidermek için çalıştığı öğrenildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış