Akdeniz Sahil Yolu Aralık’ta bitecek!

Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nde sona yaklaşıldı. 2019 yılı Aralık ayında bitecek projede 39,8 km uzunluğunda 34 adet tünel yapılıyor.

Akdeniz Sahil Yolu Aralık’ta bitecek!
Akdeniz Sahil Yolu Aralık’ta bitecek! admin
Bu içerik 1994 kez okundu.

Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nde sona yaklaşıldı. 2019 yılı Aralık ayında bitecek projede 39,8 km uzunluğunda 34 adet tünel yapılıyor. Akşam'dan Yelda Gökdağ'ın haberine göre; Yapımına 2003 yılında başlanan  ve Mersin’i Antalya’ya yakınlaştıracak Akdeniz Sahil Yolu etap etap bitiriliyor. Proje 2019’un Aralık  ayında  bittiğinde iki kentin arası 5 saate inecek.

Söz konusu proje ile 6,1 km uzunluğunda 17 adet viyadük, 3,9 km uzunluğunda 65 adet köprü ve 5,8 km uzunluğunda 19 adet köprülü kavşak da yapılması planlanıyordu. 

KONFORLU HALE GELECEK 

Çalışmaların başladığı tarihten bu yana, 9,7 km uzunluğunda 15 adet tünel, 3,4 km uzunluğunda 60 adet köprü, 140 m uzunluğunda 1 adet viyadük ve 4 km uzunluğunda 16 adet köprülü kavşak bitirildi. Kimi bölümleri hizmete açılan proje tamamlandığında Antalya-Mersin arasındaki yolculuk daha kolay ve konforlu hale gelecek.

EN UZUN iKiNCi TÜNEL OLACAK 

Antalya’nın Gazipaşa ilçesi ile Mersin’in Anamur, Bozyazı, Aydıncık ilçelerini de içine alan proje,Gazipaşa-Anamur arasındaki tünel, Türkiye’nin en uzun ikinci tüneli olacak. Kaynak:emlak kulisi.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşkur, 1. İş’te Gençlik Buluşmasına hazırlanıyor
İşkur, 1. İş’te Gençlik Buluşmasına hazırlanıyor
Büyükşehir mevsimlik çiçek dikimini tamamladı
Büyükşehir mevsimlik çiçek dikimini tamamladı
denizli escort