Advert
Advert

Sarı’dan sürücülere çağrı

​Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, sürücülerin yayalara yol vermeleri konusunda çağrıda bulunarak, “Aksi davranışın para cezasının da 488 TL olduğu da unutulmamalıdır” dedi.

Sarı’dan sürücülere çağrı
Sarı’dan sürücülere çağrı admin
Bu içerik 239 kez okundu.

-Türkiye Şoförler ve Otoımobilciler Federasyonu (TŞOF) yönetim kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, ülkemizin kanayan yarası trafik kazalarını ve bu kazalar sonucu kaybedilen can ve yaralanmaları azaltabilmek için İçişleri Bakanlığının ülke genelinde başlattığı “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” uygulaması için tüm araç sahiplerine çağrıda bulundu ve “Mersin’li sürücüler her zaman yayalara saygılıdır ve bu çağrıya mutlaka uyacaktır” dedi.

Önceki gün, Mersin Valisi Ali İhsan Su önderliğinde İsmet İnönü bulvarı, Ulu cami kavşağındaki uygulamalı olarak başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliğine Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun yanı sıra Akdeniz Bölge ve Garnizan Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz  il Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl protokolü, Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, öğretmen  ve öğrenciler katılmıştı.

Başkan Veysel Sarı’da taşıdığı “Yayalara Yol Ver- Yaya Önceliklidir” pankartlarıyla otomobil sürücülerine mesaj verdikten sonra  da uyarıcı şu açıklamayı yaptı:

 “Ülke genelinde 7 Bin 400 insanımız sürücülerin neden olduğu kazalar sonucu yaşamını yitirirken 300 Bin insanımızda sakat kalmaktadır. Çocuklarımızın babasız- annesiz, anne ve babalarında evlatsız kalmamaları için İçişleri bakanlığımızın başlattığı bu yayalara yol ver-  yayalar önceliklidir” uygulamasına tüm ticari araç sürücüsü esnafımızın yanı sıra özel araç sürücülerinin de uymasını rica ediyorum.

Özellikle yaya geçitlerinde ve karşıdan karşıya geçebilmek için yol kenarında bekleyen insanlarımıza durarak yol vermek bir insanlık görevi olmasının yanı sıra nezaket ve insani bir hareket olacaktır. Ayrıca, aksi davranışın para cezasının da 488 TL olduğu da unutulmamalıdır.Ben Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı olarak, taksici, minibüs, midibüs, otobüs, kamyoncu tüm ticari araç sürücüsü arkadaşlarımın bu önemli uygulamaya kesinlikle riayet etmelerini rica ederken, Mersin’li şoförlerimizin “Türk Şoförü En Asil Duygunun İnsanıdır” diyen büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün anlamlı bu sözüne uygun davranış sergileyeceğine de emininim.” (Bülten)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil koyun sürüsüne çarptı
Otomobil koyun sürüsüne çarptı
Karadoğan:Döner Sermaye Dönmüyor
Karadoğan:Döner Sermaye Dönmüyor