Seçer,Alevi Kültür Derneği’ni ziyaret etti

​CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Alevi Kültür Derneği Mersin Şubesi’ni ziyaret etti. Seçer Seçim bürosundan yapılan açıklama göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Alevi Kültür Derneği Mersin Şubesi’ni ziyaret ederek şube başkanı Hasan Kılavuz ve dernek üyeleriyle görüştü.

Seçer,Alevi Kültür Derneği’ni ziyaret etti
Seçer,Alevi Kültür Derneği’ni ziyaret etti admin
Bu içerik 1077 kez okundu.

Konuşmasına “Burada ailemin içindeyim. Siyasi çalışma yapsam da gönlümde ailemin içinde olduğum hissi var” diyerek başlayan Vahap Seçer,  Alevi toplumunun talepleri olduğunu, siyasal düzenin bu talepleri görmezden, duymazdan geldiğini söyledi.

Vahap Seçer, “Alevi toplumunun Türkiye'deki düzenden ne derece sıkıntı yaşadıklarını biliyoruz. Bütün diğer inanç gruplarıyla vatandaşlık görevleri aynı olduğu halde, çocuklarını bu ülke uğruna şehit vermelerine rağmen, bizim yasal mevzuatımız, hatta onun da ötesinde anlayışımız, siyasal bakış açımız bu insanları diğer inanç gruplarına göre birkaç adım geri bırakıyor. Elbette belediye başkanı olarak yasalara uyacağım. Ama şunun sözünü veriyorum. İnisiyatif kullanabileceğim her alanda bu toplumun sorunlarına olumlu yanıt verecek şekilde kullanacağım. Bu toplum eşit yurttaşlık istiyor. En azından bu kutsal mekanın yasal statüye kavuşturulmasını istiyor. Belediye başkanı olduğumda bu kutsal mekanların hizmetlerden faydalanması için katkı sunacağımYatırım yapanların önünü açacağız. kentin önüne vizyon koyacağız. Güçlü yönlerimizi pekiştirip, zayıf yönlerimizi güçlendireceğiz. Pratik çözümler üreteceğiz. Köylümüzün, hasadından, para kazanmasını sağlayacağız. ” diye konuştu.

“Yerel seçimlerin sonucu ne olursa olsun dünyanın sonu değil” diyen Vahap Seçer, “Ben belediye başkanı olmak istiyorum. Memleketime hizmet etmek istiyorum. Cemevi cemaatine de, cami cemaatine de, kilise cemaatine de, havra cemaatine de hizmet etmek istiyorum. Siyasetin yapılacağı alanlar farklı. Bir belediye başkanının gerginliğe sebep olacak siyasi olayların içinde olmaması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben Mersin'i önemsiyorum. Mersin Türkiye'nin kalbidir. Türkiye'ye örnek bir kenttir. Mersin'deki sorunlar Türkiye’nin sorunlarıdır. Mersin hastalanırsa Türkiye yatağa düşer, komaya girer. Ben sorumluluklarımın farkındayım. Tüm Mersin halkının oylarına talibim. Ak Partili de, MHP'li de, HDP'li de, İyi Partili de, Saadet Partili de, Komünist Partili de, ateist de benim kardeşim. Bir örnek kent, barışıyla, huzuruyla, refahıyla, kültürüyle bir örnek kent yaratmak istiyorum. Bunu başarabiliriz. Muazzam bir şehirde yaşıyoruz. Bunun kıymetini bileceğiz.  Bu şehirde güzel şeyler olacak.”

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış