Advert
Advert

Aile hekiminin rapor tepkisi

Mersin’in Bozyazı İlçesinde aile hekimi olarak görev yapan Dr. Bahadırhan Karakoç, yarıyıl tatiline sayılı günler kala bazı okul idarecileri ile öğretmenlerin öğrencileri dersler boş geçtiği gerekçesiyle rapor alma talebine tepki gösterdi. Karakoç hasta olmayana verilen hasta raporunun sahte evrak düzenlemeye girdiğini ifade ederek bunun TCK’nın 204. maddesine göre suç olduğunu kaydetti.

Aile hekiminin rapor tepkisi
Aile hekiminin rapor tepkisi admin
Bu içerik 955 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Tepkisini sosyal medya aracılığı ile dile getiren Dr. Bahadırhan Karakoç, “Okullar sadece matematik, fizik, biyoloji vs öğretilen yerler değildir aynı zamanda dürüstlük doğruluk, iyi vatandaşlık gibi erdemlerin de öğretildiği yerlerdir. Adı üstünde eğitim-öğretim kurumlarıdır” ifadesini kullandı.

“Hal böyle iken bazı okul yöneticilerinin, öğretmenlerin öğrencilere inisiyatif kullanıp izin vermek, ya da veli izini aldırmak yerine "dersler boş geçiyor gidin de rapor alın" diyerek hekime yönlendirmesi ne kadar doğrudur?” diye soran Dr. Karakoç, şöyle devam etti: “Hastalık raporu, bir hastalığın ancak istirahat ederek iyileşeceğini belgeleyen bir rapordur, aksi halde hasta olmayana verilir ise " sahte evrak düzenlemeye" girer ve hekim TCK 204. maddesine göre suç işlemiş olur. Siz öğrencileri iyi yönde eğiteceğinize onları, evrak sahtekarlığına, yalancılığa, illegal yollara teşvik ediyorsunuz ve hiç yakışık almıyor.”

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil koyun sürüsüne çarptı
Otomobil koyun sürüsüne çarptı
Karadoğan:Döner Sermaye Dönmüyor
Karadoğan:Döner Sermaye Dönmüyor