Hatıra kaidesini söktüler

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nce, Kültür Park'ta yürütülen düzenleme çalışmaları sırasında, Kıbrıs şehitlerinden Caner Gönyeli'nin adı verilen geminin önündeki hatıra kaidesi de söküldü. Hatıra gemi yerinde duruyor ancak gemiyle ve şehit teğmen Caner Gönyeli ile ilgili bilgi veren kaide rastgele bir kenara atıldı.

Hatıra kaidesini söktüler
Hatıra kaidesini söktüler  admin
Bu içerik 648 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

 

1974'teki Kıbrıs Barış Harekatı sırasında ganimet olarak ele geçirilen ve harekat sırasında şehit olan Teğmen Caner Gönyeli'nin adı verilen savaş gemisi, 1976'dan 1996'ya kadar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı emrinde kullanıldı. 2000'li yılların başında gemi Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne verildi ve belediye de gemiyi Kültür Park'a hatıra olarak yerleştirdi.

Kültür Park'a gelen vatandaşlar, geminin özelliklerinin ve neden Caner Gönyeli adının verildiği bir hatıra kaidesini okuyarak bilgi ediniyordu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl başladığı Kültür Park çalışmaları kapsamında parktaki birçok malzemeyi söktüğü gibi hatıra kaidesini de söktü.  Hatıra gemi yerinde duruyor ancak gemiyle ilgili bilgi veren kaide, işçiler tarafından söküldü ve rastgele atıldı. Belediye geminin etrafına yeni bir kaide de yapmadı.

Deniz Kuvvetleri'nden bilgi alınarak hazırlanan, şimdilerde parkın bir köşesine atılan hatıra kaidesinde, "20 Temmuz 1974 tarihinde icra edilen Kıbrıs Barış Harekatı sırasında ganimet olarak ele geçirilen ve Şehit Teğmen Caner Gönyeli adı verilen gemi Türk Deniz Kuvvetleri bünyesinde 1976-1996 tarihleri arasında karakol botu olarak görev yapmıştır. Geminin ismi Kıbrıs Barış Harekatı sırasında 21 Temmuz 1974'te batan TCG Kocatepe'de şehit olan İkmal Teğmen Caner Gönyeli'nin anısına verilmiştir" ifadeleri yer alıyor.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
denizli escort