Mersin’de kar üzerinde kitap sergisi

​Mersin Yazarlar Derneği (MYD) kitap okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla Toros Dağları eteklerindeki Güzelyayla Mahallesi'nde kar üstünde 'Kardelen Kitaplığı' kitap sergisi açtı.

Mersin’de kar üzerinde kitap sergisi
Mersin’de kar üzerinde kitap sergisi admin
Bu içerik 269 kez okundu.

-Mersin Yazarlar Derneği (MYD) üyeleri, Mersin'de yaşayan yazar ve şairlerin kitaplarından oluşan ilginç bir etkinliğe imza attı. Dernek, okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla Merkez Toroslar ilçesine bağlı, Mersin'e 30 kilometre uzaklıktaki Güzelyayla Mahallesi'nde kar üstünde kitap sergisi açtı. Etkinliğe Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, yönetim kurulu üyeleri, dernek üyeleri, ressam Nejla Çağlar, yazarlar, şairler ve davetliler ile basın mensupları katıldı.

MYD-Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, açılış sonrası yaptığı konuşmasında kitap ve yazarı tanıtmanın etkinlikler ile olabileceğine inandığını belirterek; Mersin’in merkezinden 30 km uzaklıktaki Güzelyayla mahallesinde, kar üzerinde kitap sergisi yaparak, “Kardelen Kitaplığı” oluşturarak daha çok insanlara kitap sevdirmeyi ve okutmayı hedeflediklerini söyledi. Yazarlardan Nejmiye Duru; “Bu gün burada kitaplarımız kardelen çiçekleri olup açmışlardır.” Dedi. Şairlerden Remziye Çelik, “Mersin Yazarlar Derneği’nde olmak bir ayrıcalıktır. Yedisinden yetmişine köy demiyoruz yayla demiyoruz, dağda, karda, tarlada, ağaçta bayırda her yerde kitaplarımızı tanıtıyoruz.” Dernek Başkan Yardımcısı Ali Kaplan, “Mersin Yazarlar Derneği Türkiye’de bir ilki başardı. Artık biz kardan adamlara bile kitap okutuyoruz. Bu ülkenin gelişmesinin kalkınmasının yolu kitap okumaktan geçiyor.” Dedi. Dernek Başkan Yardımcısı Yaşar Yılmaz ise çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları Üzümlü Mahallesi'nde yapılacak
Kırsal Mahalle Buluşmaları Üzümlü Mahallesi'nde yapılacak
Akdeniz zabıtasından kaldırım işgaline karşı denetim
Akdeniz zabıtasından kaldırım işgaline karşı denetim
denizli escort