Belediye çalışanlarına 'facebook' uyarısı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, seçimler öncesinde bir genelge hazırlayarak, belediye çalışanlarını, siyasi faaliyetler konusunda uyardı. Genelgede, belediye çalışanlarının gündelik yaşamdaki tavırlarının yanı sıra, facebook gibi sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımların da soruşturmaya konu edileceği, "kamu görevlisine yakışmayan paylaşımlarda bulunanlar" hakkında idari işlem yapılacağı duyuruldu.

Belediye çalışanlarına 'facebook' uyarısı
Belediye çalışanlarına 'facebook' uyarısı admin
Bu içerik 315 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP'den aday gösterilmemesi üzerine bu partiden ayrılacak İyi Parti'den aday olurken, MHP'nin Büyükşehir adayı Hamit Tuna olmuştu. Ülkücü camiadaki bu bölünme gerginliğe ve taraflar arasında 'baskı' iddialarına konu olmuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin bu gelişmeler üzerine, belediye personeline bir genelge göndererek, seçim süreci, mesai saatlerinde siyaset konuşulmaması ve sosyal medya paylaşımları konusunda uyardığı ortaya çıktı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlana ve Genel Sekreter Devran Kutlugün imzasıyla personele tebliğ edilen genelgede, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin, 30 Mart 2014'ten beri tarafsız bir yönetim anlayışı sergileme gayretinde olduğu vurgulandı.

Genelgede, 2019 seçimleri sürecinde gerek güncel gerekse toplumsal gelişmelerden kaynaklanan bazı olumsuzlukların, tarafız ve adil yönetim anlayışına zarar vermemesi için, bazı hususların, çalışanlarla bir kez daha paylaşılmasının uygun görüldüğü ifade edildi.

657 sayılı Devlet Memurları Yasası'na göre, devlet memurlarının siyaset yapamayacağının, mesai saatleri içinde siyaset tartışamayacağının belirtildiği genelgede, belediye çalışanlarının mesai saatleri dışındaki gündelik hayatları ile sosyal medya kullanımlarına da dikkat etmeleri gerektiği ileri sürüldü.

Memurların gündelik hayatta ve sosyal medya paylaşımlarında milli örf, adet, gelenek ve ahlak ilkelerine  aykırı davranmamaları gerektiğinin belirtildiği genelgede, "İşyerinde iş barışını bozacak türde siyasi ve her türlü benzeri faaliyet içinde olanlar, tüm iletişim kanallarında (sosyal medya dahil) kamu görevlisi sıfatına yakışmayan paylaşımlarda bulunanlar hakkında zaman geçirilmeden gerekli idari işlemlerin yapılacağı bilinmelidir" ifadeleri yer aldı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
denizli escort