İskelede güvenlik endişesi

​Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Adnan Menderes Bulvarı sahilinde yaptırılan T iskele amatör balıkçıların kullanımına açıldı. Ancak iskelenin kenarlarına yeterli uzunlukta korkuluk konulmadığı için güvenlik açısından endişe yaratıyor. İskelenin bazı kısımlarında korkuluk varken bazı kısımlarında olmaması ilginç bir görüntü de oluşturuyor.

İskelede güvenlik endişesi
İskelede güvenlik endişesi admin
Bu içerik 576 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mezitli ve Yenişehir ilçeleri Adnan Menderes Bulvarı sahilindeki Kültür Park'ta yeniden düzenlemeye gitmişti. Aylarca süren çalışmalar kapsamında belediye, sahilde bazı alanları tonlarca kaya ile doldurdu ve T iskeleler yaptı. İskelelere çok sayıda elektrik direği de dikildi.

Amatör balıkçıların ve sahilde gezintiye çıkan yayalarla bisikletlilerin kullanımına açılan T iskelede, korkuluklar ise tamamlanmadı.Ekipler, iskelenin doğu batı yönündeki her iki yanına ve güney yönündeki uç kısmına demir korkuluklar yerleştirdi. Ancak korkuluklar iskelenin tamamını kapatmadı. Bazı yerlerde metrelerce uzunlukta açıklık kaldı.

İskeledeki bu eksikliğe rağmen her gün çok sayıda olta balıkçısı iskeleden olta atıyor, çok sayıda vatandaş da, yeni yapılan iskeleyi merak ettiği için iskelenin en uç noktasına kadar geliyor. Korkulukların özellikle çocuklar için tehlikeli olduğunu belirten amatör balıkçılar, "İskele herkesin kullanımına açık. Çocuklar da girebilir. Korkulukların eksik olduğu uzaktan bakınca belli olmuyor. Bu eksikliğin giderilmesi lazım" diyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları Üzümlü Mahallesi'nde yapılacak
Kırsal Mahalle Buluşmaları Üzümlü Mahallesi'nde yapılacak
Akdeniz zabıtasından kaldırım işgaline karşı denetim
Akdeniz zabıtasından kaldırım işgaline karşı denetim
denizli escort