Seçer’den birlik vurgusu

​Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, katıldığı radyo yayınında, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sorulan bir soruya, “İktidarla, Cumhurbaşkanıyla kavga edeyim diye belediye başkanı olmak istemiyorum. Kavga edecek olsam gider milletvekili adayı olurdum. Siyasi kavgaların verileceği yer orası. Onun için ben idareciliğe talip oldum. Ben kavga etmeye gelmiyorum. Ben bu şehirde, siyasi görüşü ne olursa olsun her insanın abisi olmak istiyorum" diye cevap verdi.

Seçer’den birlik vurgusu
Seçer’den birlik vurgusu admin
Bu içerik 388 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

 

-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, katıldığı radyo yayınında, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aday adaylığı sürecinde 12 kişinin mücadele ettiğini ve ortaya tatlı bir rekabetin çıktığını kaydeden Seçer, "Herkesin gönlünde bir aday adayı vardı ama artık tek adayları var. Partililerimiz benim etrafımda birleşecekler. Bunu başarabileceğime inanıyorum. Herkesin belediye başkanı olabilecek bir Vahap Seçer portresi çizdim. Ve herkesin belediye başkanı olacağım. Bunu siyaset için söylemiyorum. İçtenlikle söylüyorum" dedi.

'CHP AŞİRET, TARİKAT, CEMAAT PARTİSİ DEĞİL'

Vahap Seçer, 'Parti içinde yarıştığınız 11 aday adayı da yanınızda mı'  sorusu üzerine şunları söyledi:  "2014 seçimleri ders çıkarmamız gereken bir süreçti. CHP kadroları feraset sahibi insanlardan oluşur. Zeki insanlardır, okuyan insanlardır. Onlar da ders çıkaracaklar. CHP bir aşiret partisi değil. CHP bir tarikat partisi değil. CHP bir cemaat partisi değil. Bu aday adayı olan arkadaşlarımız da tarikat şeyhi değil ki 5 bin insanı peşinden sürüklesin. Ben hiçbir partilimizin, kendi aday adayı bu süreçte adaylaşmadı diye partisi aleyhine çalışacağını sanmıyorum. Partimizde adaylar konusunda karar veren organ MYK değildir, Parti Meclisi'dir. MYK'da tavsiyeler alınır. MYK üyelerinin birikimi var, liyakatı var, vicdanı var. MYK'nın görüşü, Mersin Büyükşehir için Vahap Seçer uygundur oldu ve jet hızıyla Parti Meclisi'ne gönderildi. Bununla ilgili söylentileri artık bitirmeliyiz. Bu söylentilerin bize faydası olmaz, partiye faydası olmaz. Sadece rakiplere faydası olur. Ben aday adayı olan her iki bakanımızın da gelip çalışmalarımıza önemli katkılar vereceğine inanıyorum."

'İLÇE ADAYLARI KONUSUNDA REZERVİM YOK'

 

2014'teki gibi CHP'den başka bir partiye oy geçişi yaşanmaması için bu seçim sürecini mümkün olduğunca örgütlerle götüreceğini ifade eden Vahap Seçer,  "Örgütler zafiyete müsaade etmeyecektir. Onlar ederse ben edemem. CHP'nin seçim kaybetme lüksü yok, bunlarla uğraşacak zamanı yok. CHP kendi tabanının oyunu alacak ama aynı zamanda başka partilerden de oy alacak. Seçimi böyle kazanacağız.  Anamur'dan Çamlıyayla'ya kadar, belediye başkan adayları konusunda bir rezervim yok. İlle de şu kişi aday olsun diyecek durumum yok. Ama elbette görüş belirtirim. Tembel adamla çalışmak istemem. Aday adaylarımızla ilgili gayet güzel çalışmalar var. Anamur'dan Çamlıyayla'ya kadar anketler yapılmış. o çalışmalar genel başkana, ardından da MYK'ya gidecek, adaylarımız bu yöntemle belirlenecek" dedi.

'BEN KİMSEYLE KAVGA ETMEYECEĞİM'

Seçimde kendisini daha şanslı gördüğünü kaydeden Vahap Seçer, bu iddiasını aynı siyasi gelenekten gelen Burhanettin Kocamaz ile Hamit Tuna arasındaki çekişmeye başladı.

Kocamaz ve Tuna'nın sadece belli bir siyasi geleneğe hitap ettiğini, kendisinin ise daha geniş yelpazeye yayılan bir kitleye hitap edeceğini belirten Vahap Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Umarım her iki rakibimiz de centilmence kampanyalarını yürütürler. Kavgaya dayalı bir kampanya yürüteceklerini sanmıyorum. Ben kimseyle kavga etmeyeceğim. Mersin'de birileriyle kavga edeyim diye belediye başkanı olmak istemiyorum. İktidarla, Cumhurbaşkanıyla kavga edeyim diye belediye başkanı olmak istemiyorum. Kavga edecek olsam gider milletvekili adayı olurdum. Siyasi kavgaların verileceği yer orası. Onun için ben idareciliğe talip oldum. Kavga etmek zaten benim karakterim değil. Belediye başkanı olduktan sonra iktidarla da uyumlu çalışabilirim. Ben kavga etmeye gelmiyorum. Ben Mersin'de huzur istiyorum. Huzur denince akla Mersin gelsin istiyorum. Ben toplumun, Mersinlilerin ferasetine, vicdanına inanıyorum. Ben bu şehirde, siyasi görüşü ne olursa olsun her insanın abisi olmak istiyorum. Ben sadece CHP seçmeninden değil, diğer partilere oy vermiş vatandaşlarımızdan da oy alacağım. HDP'den oy alacağıma inanıyorum. HDP seçmeni de kendini iyi hissedecek. AKP seçmeninden oy alacağıma inanıyorum. Bu süreç en fazla 1 ay içinde Vahap Seçer'i öne çıkaracak. Anketlerde bunu görüyorum. Rakiplerim iki değerli siyaseti ve onların kendi aralarında sıkı bir mücadele olacak. Bizden iki tarafa da oy gitmeyeceğine inanıyorum."

'İÇİMİZDEKİ HIZIR PAŞALAR, İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR'

 

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, CHP'nin tanınmış isimlerinden birinin kardeşine ait olan yerel televizyon kanalında, kendisiyle ilgili yapılan, 'ayakkabısına toz değmemiştir, eline toz değmemiştir' şeklindeki yorumlara da tepki gösterdi.

Vahap Seçer,  "Ben 5 yaşındayken annesi tarafından kunduracının yanına çırak verilmiş bir insanım. Yeniömerli'de doğup büyüdüm. Bir yerel televizyon kanalında benim için ayağı toza değmemiştir diyor, eline toz bulaşmamıştır diyor. Bu kadar vicdansız bir karalama olmaz. Maalesef bu tür karalamalar, iftiralar bizim cenahımızdan geliyor. İçimizdeki Hızır Paşalar, içimizdeki İrlandalılardan geliyor. İşte bizim sorunumuz bu. Bilinçsizce ya da kasten bir karalama kampanyasına maruz bırakılıyorum. Eleştirilere elbette açığım ama bu yapılan eleştiri değil. Ne demek ayağına toz değmemiş. 5 yaşında kunduracı çıraklığı yapan Vahap Seçer'i anlatan eski bir fotoğrafım var. Bana bu karalamalarda bulunanlara o fotoğraflarımı göstereceğim" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
denizli escort