CHP Mersin için‘Tek Yürek’

​Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, çok sayıda konvoy eşliğinde geldiği Mersin’de partililere seslendi. CHP’nin aday adayları da mitinge katılarak partisinin adayına destek verdi.​Yılmadan çalışacaklarını ifade eden Seçer , ''O koltuğa oturduğum andan itibaren ne yapacağımızı biliyorum. Az konuşacağız, çok iş yapacağız. Sadece insanların değil, Allah'ın yarattığı her canlının belediye başkanı olacağım" dedi.

CHP Mersin için‘Tek Yürek’
CHP Mersin için‘Tek Yürek’ admin
Bu içerik 768 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi'nin geçtiğimiz cuma günü yaptığı toplantında Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak atadığı Vahap Seçer, adaylığının kesinleşmesinin ardından ilk kez partililerle bir araya geldi. Ankara'dan Mersin'e dönüşünde çok sayıda araçla Mersin Stadı kavşağında karşılanan Vahap Seçer, buradan konvoyla CHP Mersin İl Başkanlığı binası önüne geldi. Seçer'in mitingi nedeniyle İnönü Bulvarı'nın bir şeridi trafiğe kapatıldı. Mitingde ilk olarak CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay söz aldı. Partilileri, "Mersin'de bahara ilk adımı sizlerle birlikte atıyoruz" diyerek selamlayan Aktay,  "Aylar boyunca tüm söylentilere, tüm kasıtlı haberlere karşı hep aynı şeyi söyledik. CHP'nin adayı partimizin içinden gelen, partimizin değerleriyle yoğrulmuş bir isim olacak dedik. Görüyorsunuz ne dediysek o oldu. Göreceksiniz 31 Mart'ta da ne dediysek o olacak ve Mersin'i halkçı belediyecilikle buluşturacağız. Mersin'i mutlu ve huzurlu bir geleceğe taşıyacağız. Var olan tüm eşitsizlikler giderilecek. CHP'nin belediyecilik anlayışı Mersin'i dünya çapında bir kültür ve turizm şehri haline getirecek. Mersin'i CHP anlayışıyla yönetecek ve Mersin tarihinde yeni bir sayfa açacak kişi Vahap Seçer olacak" diye konuştu.

 

SAĞLAR, TALAY, SAKAR VE KUYUCUOĞLU KATILMADI

 

İl Başkanı Adil Aktay daha sonra Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak çalışma yürüten Ali Galip Özkan, Selçuk Dereli, Alper Turna, İsa Gök, Serdar Erkan, Aytuğ Atıcı'yı kürsüye davet etti. Bu isimler Vahap Seçer'le birlikte ellerini kaldırarak birlik mesajı verdi. Belediye başkan aday adayları Fikri Sağlar, İstemihan Talay, Ömer Sakar, Müslüm Doğan, Serdal Kuyucuoğlu mazeret belirterek programa katılmadı. Ancak bu kişilerin de adları anons edilerek mazeret bildirdikleri alanı dolduranlara iletildi.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer de konuşmasına, "Birliği sağlayacağız. Geçmişten ders alacağız. Kavga etmeyeceğiz. Kavgalı eve kız vermezler. Şimdi Mersinlilerden kızı istemeye var mısınız?" diyerek başladı.

 

'ONLARA GÜVENİYORUM, İNANIYORUM'

 

Parti etik ve terbiyesi içinde aylarca aday adayı olarak çalışan isimlere teşekkür eden Seçer, "Onlara inanıyorum, onlara güveniyorum. Onlar CHP disiplini almış, CHP terbiyesi almış insanlar. Bizde küsmece, darılmaca yok. Biz biriz. Biz beraberiz. Biz Mersin'iz. Buraya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak geldim. Bu partiden, Atatürk'ün partisinden aday olmak benim için, ailem için onurdur, şereftir. Sorumluluğumun farkındayım. Allah'ın izniyle, Allah'ın yardımıyla, sizlerin desteğiyle başkan olacağım" dedi.

CHP'nin 15 yıl boyunca elinde tuttuğu Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 2014'te kaybettiğini hatırlatan Seçer, "Belediyeyi şu ya da bu sebeple kaybettik. O günden beri, Mersin'in CHP'li belediye başkanı olmalı, Atatürkçü, devrimci, halkçı, belediye başkanı olmalı dedik. Onun için yola çıktık" diye konuştu.

'MERSİNLİ İSTİHDAM İSTİYOR'

Belediye başkan aday adayı olarak çalıştığı 2 yıllık süre içinde, işinin ehli bir ekiple hareket ettiğini, Mersin'in sorunlarını bildiğini ifade eden Vahap Seçer şunları söyledi:  "Mersin'de tarım var, turizm var, sanayi var, lojistik var. Peki neden hâlâ bu kent fakir. Vatandaşımızın çocukları neden hâlâ işsiz. Bunların nedenlerini düşündük. Projeler yaptık. Mersinlilere 'yerel yönetimlerden ne bekliyorsun' diye sorduk. Mersinli fabrika istiyor. Yatırım istiyor. İstihdam istiyor. Mersinli kent sıkıştı diyor. 10 dakikada gideceğimiz yere 1 saatte gidebiliyoruz diyor. Bunların hepsiyle ilgili projelerimizi yaptık, projelerimiz hazır. O koltuğa oturduğum andan itibaren ne yapacağımızı biliyorum. Az konuşacağız, çok iş yapacağız. Ekonomik projeler yapacağız. Belediyenin parası benim param değil. Halkın parası. O parayı halka harcayacağız. Yoksullara gıda yardımı yapacağız. Yoksulların belediye başkanı olacağım. Sadece insanların değil, Allah'ın yarattığı her canlının belediye başkanı olacağım."

Yılmadan çalışacaklarını ifade eden Seçer, ''Bu topraklarda yaşamanın onurunu yaşayan birisi olarak  Mersin’i seviyorum, sevdiğim için de burada bir hizmet alma görevi ve aşkı vardı. 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde de başarımızla tekrardan bu görevimizi devam ettirmek ve bu kente hizmet etmek istiyorum.'' Diye konuştu. Zorlu ve meşakkatli bir yola gerdiklerini, herkesten dua beklediklerini dile getiren Seçer yerel seçimler için Mersin  halkının kararını verdiğini belirtti.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
denizli escort