276 CHP'li, İyi Parti’ye katıldı

​Mersin’de Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa ettiği belirtilen 276 kişi İYİ Parti' saflarına katıldı. İYİ Parti’ye katılan 276 kişiyi temsilen 10 kişiye törenle rozet takıldı.

276 CHP'li, İyi Parti’ye katıldı
276 CHP'li, İyi Parti’ye katıldı admin
Bu içerik 678 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

Mersin’de CHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçtiği ifade edilen 276 kişiyi temsilen 10 kişiye Nobel Oteli’nden düzenlenen törenle rozetleri takıldı. Törene dana önce MHP'den istifa edip İYİ Parti’ye geçen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Mersin Milletvevekili Zeki Hakan Sıdalı, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İYİ Parti İl Başkanı Servet Koca, CHP’den istifa eden 276 kişinin aralarına katıldığını söyledi. Aralarına katılanların güçlerine 31 Mart 2019 tarihine kadar güç kattığını ifade eden Koca, “İYİ’lik kervanına katılanlar her geçen gün devam edecek. Bir plan dahilinde partimize katılımları kabul edeceğiz. İYİ ailesini katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.   

Tıkanan siyasetin önünü açmak için kurulan İYİ Parti’nin 7 ayda kurularak 2 ayda teşkilatlanmasını tamamladığını anlatan Koca, “Teşkilatlanmasını tamamladıktan 1 ay sonra genel seçimlere katılmış, Türkiye’de gündem belirleyen bir parti haline gelmiştir. 31 Mart seçimlerinde partimizin başarılı olması için elimizden geleni yapıyoruz. Belediye Başkanlığı seçimlerine gittiğimiz dönemde Allah’ın lütfu Burhanettin Kocamaz başkanımızı aday göstermeyen mağdur edecek şekilde yollarını ayıran ve bu konuda emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Onlar bunu yapmasalardı ellerindeki pırlantanın değerini bilmiş olsalardı bugün İYİ Parti Mersin İl Teşkilatı olarak 20 yıl Tarsus’ta 5 yılda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan belediyeciliğin bütün harflerini bilen, o harflerle en güzel cümleler kuran projeler üreten ve hayata geçiren bir belediye başkanımız ve belediye başkan adayımız olmayacaktı” şeklinde konuştu.

Rakip siyasi partidekilerin kendilerine gıpta ile baktığını iddia eden Koca şöyle devam etti: “İktidardaki partinin 9 ilçesi fesh edilmiş durumda. Cumhur ittifakına destek vermeyecek arkadaşlarımız var. Seçimi kazanamayacaklarının sıkıntısı içindeler. Bir diğer siyasi partiye baktığımızda adaylarını yeni belirlemişler ancak içlerinde huzursuzluklar var. Mersin’de en iyi adayı belirleyen ailesine katan dokuları uyuşan parti İYİ Parti’dir.”

PARTİMİZ TÜRKİYE SİYASETİNE DAMGA VURUYOR

İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı’dakonuşmasınaBurhanettinKocamaz’ın aralarına katılmasına vesile olan herkese teşekkür ederek başladı. Mecliste parlamenter düzeni tekrar geri getirmek için çalışmalar yaptıklarını anlatan Sıdalı “Genel Başkanımız gündem belirliyor. Türkiye siyasetine İYİ Parti damgasını vuruyor. Artık önümüzde yeni bir dönem var. Yerel seçimler geliyor. Yerel seçimler siyasetin farklı bir platformu. Orada da İYİ Parti’nin iyi yöneticilerini göreceksiniz. İYİ Parti’nin başkanları 13 ilçe ve büyükşehirde iyi işler yapacaktır. Bütün bunları yaparken hiçbir vatandaşımızı birbirinden ayırmadan tüm vatandaşlarımıza hitap ederek sorunları çözmeye talip olacaktır” diye konuştu.

İYİ Parti Adayı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’da konuşmasının büyük bir bölümünü Mersin’de yaptığı çalışmalara ayırdı. Yaptırdıkları anketlerde Mersin’de otobüsün marşa basmaya hazır olduğunun görüldüğünü ifade eden Kocamaz, “31 Mart’ta hemşerilerimiz otobüsün önüne takoz koymaya değil, virgül koyarak otobüsü yola çıkarmaya hazırlanıyor. Gittiğimiz her yerde gördüğümüz ilgi ve alaka yüksek düzeyde. Bu iş Mersin için artık particiliği aşmış durumda. İnsanlar değişik siyasi partilerden olabilir ama bu bir genel seçim olmadığı için insanlar 31 Mart’ta Mersin’e sahip çıkmaya, Mersin’de başlatılan hizmet hamlesini devam ettirmeye hazırlanıyor” dedi.

BİZİ HALEN MHP’DE ZANNEDENLER VAR

“Yaptırdığımız anketlere göre, bazı bölgelerde bizi halen MHP’de zanneden insanlar var” diyen Kocamaz, “Bunun üzerinde özellikle duruyorum ki birileri, birilerinin sırtından rol kapmaya çalışmasın. Bu yolda gerçekten inanç her şeyden önemli. Bu işe biz inanıyoruz, bizimle yol yürümek isteyen herkes de inanacak ve inşallah 31 Mart akşamı zaten Türkiye’nin odak noktası Mersin olacak. Herkes Mersin’i takip edecek. Geçtiğimiz 3 aylık dönemde nasıl ki Türkiye’de herkesin dikkati Mersin’de toplanmışsa, 31 Mart akşamı da en fazla sonucu merak edilen yer Mersin olacak. Bu konuda biz halkımıza güveniyoruz. Halkımızın 31 Mart’ta Türkiye’de olay yaratacağını, destan yazacağını biliyoruz” ifadelerini kullandı.

ARAMIZA FİTNE SOKMAK İSTEYENLERE KARŞI UYANIK OLALIM

Aralarına fitne ve fesat sokmak isteyenler karşı vatandaşları uyanık olmaya davet eden Kocamaz şunları söyledi: “Bugüne kadar dedikodulardan, iftiralardan dolayı birçok soruşturma geçirdik. Bu soruşturmalar halen bizi olduğumuz yerde tuttu, alnımızın açık, başımızın dik olduğunu herkese gösterdi.  Bunun dışında bölgemizin yapısını biliyoruz. Bölgemiz sıcak iklim kuşağında olmasından dolayı Türkiye’nin birçok yerinden göç almış, insanlar iş, aş bulabilmek için Mersinimize gelmişler ve burada ikamet ediyorlar. Allaha çok şükür 2014 30 Mart’ın dan buyana herkese eşit yaklaşıyor, herkesi kucaklıyor, hiçbir vatandaşımızı doğum yerinden, kökeninden veya inancında dolayı ötekileştirmemişiz. İnsanların anne babasını, doğum yerini, tercih şansı yok, Dolayısıyla bu süreçte insanların arasına gerek ırki gerekse de inanç anlamında nifak sokmak isteyen her kim olursa olsun vatan hainidir. Çünkü bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyen yeterince dahili ve harici bedhahlar vardır. Bizim onların karşısında dik durmamız, ülkenin birliği, bütünlüğü yönünde tavır koyma mecburiyetimiz vardır. Onun için diyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları anayasamıza göre eşittir. Bunun doğulusu, batılısı, kuzeylisi güneylisi yoktur. İnsanlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak eşit haklara sahiptir. Bizim de tüm insanları aynı şefkatle kucaklamak ve hepsine eşit hizmet götürme mecburiyetimiz vardır. Tüm hemşerilerime bu konuda hassas davranmaları gerektiğini, bir şekilde aramıza sokmak istene fitne, fesada fırsat vermemeleri gerektiğini, Mersin’in birliği için Mersin ortak paydasında birleşmemiz gerektiğini hatırlatmak istiyorum.”

Konuşmaların ardından CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye katılan 276 kişiyi temsilen 10 kişiye parti rozetleri takıldı. İşadamı İlker Timuçin'e İYİ Parti rozetini Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz taktı.

İşadamı İlker Timuçin kısa konuşmasında "Hoşbuldum, hoşbulduk. Mersin bu güzelliğe layıktı. Bu ülke bu güzelliğe layık. Hep birlikte hoşbulduk" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
denizli escort