‘Silifke kültür ve sanat şehri’

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, geçen yıl Belediye Lütfi Vural Sanat Merkezi takviminin dolu dolu geçtiğini belirterek,” Silifke bir kültür ve sanat kentidir” dedi.

‘Silifke kültür ve sanat şehri’
‘Silifke kültür ve sanat şehri’ admin
Bu içerik 770 kez okundu.

 Silifke’de kültür ve sanat dolu dolu yaşanıyor.Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgutyaptığı  basın açıklamasında merkezin  açıldığı günden bu yana düzenlediği konser, tiyatro, panel, konferans ve etkinliklerle sanatın ve sanatçıların  adresi olduğunu söyledi. Başkan Turgut, “Kültür ve sanat, su gibi ekmek gibi eksikliğini hissettiğimiz kavramlardır. Biz Silifke Belediyesi olarak insani değerlerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda Kültür ve Sanatı halkımızın vazgeçilmezi yapmak amacı ve çabası içerisindeyiz.

Merkezimizde hafta içi ve hafta sonlarında her türlü etkinlikler yapılıyor. Sabah saatlerinden başlayarak, akşam geç saatlerine kadar sürekli açık. Cumartesi ve pazar günleri de etkinlikler yapılmaktadır. Sanat Merkezimize vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor.

Kültür Merkezimiz bu şehre bir vizyon kattı.Bu kadar derin ve farklı zenginliği olan bir kentte kültür ve sanata da oldukça önem veriyoruz. Bizler de bir arada yaşayan bir toplumda yerel yönetimler olarak, Kültür Merkezimizde tiyatro oyunları, ünlü isimlerin yer aldığı söyleşiler, yarışmalar ve sergiler ile kültür ve sanatta önemli atılımlar yapıyoruz. Sanat Merkezimiz açıldığı günden bu tarafa halkımızın yoğun ilgisini görüyor. Bu ilginin her geçen gün artması bizleri de mutlu ediyor Silifke’yi sanat ve sanatçıyla buluşturup sanatseverlerin vazgeçilmez adresi haline gelen Lütfi Vural Sanat Merkezi, düzenlediği birbirinden eşsiz renkli faaliyetleriyle tüm kentli için cazibe merkezi oldu. Tüm Silifkelileri birbirinden renkli ve çeşitli sanat dallarıyla buluşturan merkez, açıldığı günden buyana düzenlediği konser, söyleşi, sergi, yarışma, toplantı, konferans ve tiyatro oyunlarıyla sanatın kalbini Silifke’de attırdı.” Dedi. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort