Görme engellilere ‘fıkra’ gibi kılavuz yol

​Mersin’de görme engelliler için yapılan zikzaklı kılavuz yol ilginç bir görüntü oluşturdu. Sosyal medyada alay konusu olan ve ağır eleştiriler alan kılavuz yol sökülerek düz hale getirildi.

Görme engellilere ‘fıkra’ gibi kılavuz yol
Görme engellilere ‘fıkra’ gibi kılavuz yol admin
Bu içerik 596 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Mersin’de Büyükşehir Belediyesi tarafından Mevlana Mahallesi Okan Merzeci Bulvarı ile Mersinli Ahmet Caddesi’nin kesiştiği bölgedeki kaldırım üzerine görme engellilerin rahat gidip gelmesine sağlamak için kılavuz yol yapıldı. Düz olması gereken kılavuz yol kısa aralıklarla Z şeklinde zikzaklı halde yapıldı. Normal vatandaşın bile takip etmesi zor olan kılavuz yolun zikzaklı şekilde yapılması ilginç bir görüntü oluşturdu. Bu ilginç görüntüyü mahallede oturan Melik Fidan isimli bir kişi “Nasıl bir denetleme sistemi var kimse fark etmiyor mu bu rezalet için para ödeniyor yazıklar olsun” diye yorum yaparak binlerce takipçisi olan Mersin Bilinçli Sürücü isimli sosyal medya grubundan paylaştı. Zikzaklı kılavuz yol yapılan paylaşım sonrası bazı vatandaşlar tarafından alay konusu haline getirilirken bazı vatandaşlar ise ağır eleştiriler yöneltti. Paylaşım sonrası yapılan bazı yorumlar şu şekilde yer aldı:

Tekin Ongel: Büyükşehirin işleri hep böyle. Bazen belediye otobüs durağına denk getirirler bazen trafoya, elektrik direğine. Bunu yapan hadi kör bu işlerin kontrolünü yapanlar haram zıkkım olsun..

Tahir Yel: Parke taşları dizmesi de bir sanat işi. İşi bilene vermedikleri belli oluyor kısacası. Ekmeği ekmekçiye vereceksin. 5 kuruşta fazla vereceksin.

Erkin Tavris: Onun hesabını kontrol eden mühendislere sormak lazım.

Mehmet Alpaltun: Ustanın suçu ne projeyi çizene sormak lazım.

Musa Okur: Bunu döşeyen muhtemelen bunun ne olduğunu bilmiyor. Desen olsun diye yardırıp gitmiş.

Orhan Çetin: Engelliler için parkur yapmışlar gidene cumhuriyet altını ödül var.

Mustafa Ömer Öz: Bu parke taşları ile alakalı bir durum. Yani ustasından değil malzemesinden kaynaklı

Serkan Demir: Kilit taşı olduğu için dizilişten dolayı bu şekil gidilmiştir yani o taşları düz bir şekilde döşemek imkansız dikkatli bakarsanız yarım metre arayla kodlanmış.

Fevzi Can: Ben geçen dedim la hadi bunları yapan kör. Hiç mi denetim yok mu dedim bunları. Yokmuş. Başkan bittin.

SANKİ SURVİVOR PARKURU GİBİ

Şenol Avcil: Görme engelli kardeşlerimiz sıkılmasın diye zikzak çizmişler.

Nühel Seçkin: Sanki survivor parkuru gibi.

Kenan Açıkgöz: Mühendisin hatası tüm masrafları ondan alacaksın.

Mehmet Ataş: Yuh valla diyorlar ya dünya bizi kıskanıyor

Emre Dinçer: Engelli bandı muhtemelen fiyatı yüksek olduğu için metrajı arttırmışlar ve aynı zamanda işçilikten kaçmışlar.

Şerafettin Dürgen: Aklınca süs yapmış

Yılmaz Ateş: Teslim alanda teslim edende aynı şahıslar olunca kimse kimseye hesap soramıyor ama biz sorabiliriz önümüz belediye seçimi partiyi bırakın yapılan işlere göre değerlendirme yapalım.

Işıl Karbeyaz Şaş: Bu kaldırım taşı döşeyen adamların gözü şaşıymış galiba. Bir sağa bir sola bakmış başka bir izahı yok yada görme engellilere kastı var.

Murat Karahaliloğlu Kesin yapan işçi de,denetleyen amiri de ne işe yaradığını bilmediği için malzemenin süslü kaldırım yapmak için verildiğini zannetmiştir.

Sosyal medyadaki alaylı ve ağır yorumların ardından zikzaklı kılavuz yol sökülerek düz hale getirildi.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort