Kocamaz: Siyaset cambazları iş başında

​Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz her yerel seçim öncesi olduğu gibi siyaset cambazlarının yine iş başında olduğunu belirtti. Birilerinin kendisinin CHP’nin adayı Vahap Seçer ile ilgili olumsuz sözler söylediğine dair Kemal Kılıçdaroğlu’na mektup yazdığını öğrendiğini anlatan Kocamaz, asılsız tezviratın amacının ortalığı karıştırmak olduğunu kaydetti.

Kocamaz: Siyaset cambazları iş başında
Kocamaz: Siyaset cambazları iş başında admin
Bu içerik 676 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

Sosyal Medya hesabından bir açıklama yapan Kocamaz, kendisine gelen bilgilere göre birilerinin algı oluşturmak ve ortalığı karıştırmak amacıyla sorumsuzca davrandığını kaydetti. Birilerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na mektup yazdığını ifade eden Kocamaz, “Burhanettin Kocamaz’ın insanlar arasında ayrımcılık yaptığını, bazı adayların arap kökenli ve alevi olduğunu söylediğini, bu nedenle CHP’nin oyuna gelmemesi gerektiğini ve bu nedenle de İstemihan Talay ya da Fikri Sağlar’dan birisinin aday yapılması gerektiği yönünde Sayın Kılıçdaroğlu’na yazı yazdıklarını öğrendim” dedi.

“Mersin’de yakaladığımız şu barış huzur ve kardeşlik ortamında böyle bir tezviratın ortaya atılması gerçekten manidar ve hiç kimseye de fayda getirmez” diyen Kocamaz, “Böylesine asılsız ve böylesine adice ve şerefsizce bir tezvirat karşısında üzülerek bir açıklama yapma mecburiyeti hasıl olmuştur. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki diğer partilerin kimi yada kimleri aday yapacağı bizim problemimiz değildir. Her parti yaptığı değerlendirmelerle adayını belirleyip ilan etme hakkına sahiptir.Şu anda da CHP kendi adayını belirlemiş ve ilan etmiştir. Aday olan arkadaşımız Sayın Vahap Seçer Bey’e çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Aday belirlendikten ve ilan edildikten sonra böyle bir tezvirat ile çıkarılmasını da anlayabilmiş değilim” şeklinde konuştu.

İNSANLARIN DOĞUM YERİNİ SEÇME ŞANSI YOK

İnsanların anne babasını ya da doğum yerini tercih şansı olmadığını her yerde dile getirdiğini vurgulayan Kocamaz  “İnsanların inancı, dünyaya ve olaylara bakış açısı farklı olabilir. Bizim hiç bir dönemde İnsanları dışlama gibi bir düşüncemiz olmadı olamaz. Bizi Tarsus’tan bu yana herkes tanır ve bilir. Tarsus’ta Belediye Başkanlığı dönemimizden bu yana Türk, Arap, Kürt, Sünni, Alevi ayrımı yapmadan içinde bulunduğumuz parti’den her kesimden Meclis üyeleri yaptığımızı herkes bilir. Halen de birlikte yol yürüdüğümüz herkesimden arkadaşımız mevcut iken yapılan böyle bir edepsizliği anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Mersin tarihinde ilk defa bir yerel yönetim olarak Cami, Cem evi ve Kiliselere hizmet ve destek verdiğimizi herkes bilir” ifadelerini kullandı.

Yaşadıkları Mersin’in demografik yapısının belli olduğunu ifade eden Kocamaz şunları kaydetti: “Her kesimden, her inançtan tanıdığımız ve Mersin Ortak Paydasında birleştiğimiz kadim dostlarımız var. Dolayısıyla bizi bilen bilir. Bizim tutumumuz birlikten bütünlükten yanadır. Bizler inançlı insanlarız. Ve bizim inancımıza göre ayrımcılık, ırkçılık yapmak zaten haram kılınmıştır.  Kaldı ki bölücülüğün her türlüsüne karşı olan ve bölücülükle mücadele eden birisine böyle bir çamur atılmaya çalışılması abesle iştigaldir. Asıl bu tür tezviratlarla ortalığı karıştırmaya çalışarak algı yaratma gayreti içerisinde olanlar bölücülük yapmakta adeta ateşle oynamaktadır.”

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort