Mecliste torpil belgesi

​CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına yazılı önerge verdi.

Mecliste torpil belgesi
Mecliste torpil belgesi admin
Bu içerik 483 kez okundu.

ÖnergesindeTorpil iddialarının sık sık gündeme gelmesi; mülakatlarda liyakat yerine sadakatin aranması, kamuda çürümelere neden olmakta ve halkla devlet arasındaki bağı zayıflatmaktadır”  diyen ve önergesinde yer alan iddiaya isim vererek bazı belgelerde ekleyen  Antmen, Altı maddelik soru önergesinde şu sorulara yanıt aradı: “-Mersin’de AKP örgütlerinden hangilerinde kamuya girişler için torpil yapılmaktadır? Buna yönelik kaç şikayet bulunmaktadır? Bu şikayet ve iddialar nasıl değerlendirilmiştir?,Torpil yapmak istediğini kabul eden ilgili ilçe başkanı hakkında adli ve idari soruşturma yapılacak mıdır?,AKP il ve ilçe başkanlarının referansı aracılığıyla kaç kişi kamu kurum ve kuruluşlarında işe yerleştirilmiştir?

 Son 5 yıllık sürede hangi kurumda kaç sözlü mülakat yapılmıştır? Bu mülakat heyetleri kimlerden oluşturulmuştur? ,Bu mülakat sonuçları neden sadece sınava giren kişiye gönderilmektedir? Neden kamuoyuna açık şekilde yayınlanmamaktadır?,

 Sınava girenlerin ve mülakatta yerleşen ve görevde yükselenlerin yazılı sınav sonucu ve başarı sıralaması kaçtır? Mülakatlar neden görüntü kaydına alınmamaktadır?” (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort