Advert
Advert
Advert

Atlara yem, kuşlara meyve, köpeklere mama

Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri karlakaplı ilçelerde hayvanlara besin desteği sağladı.

Atlara yem, kuşlara meyve, köpeklere mama
Atlara yem, kuşlara meyve, köpeklere mama admin
Bu içerik 531 kez okundu.
Advert

 Adana Büyükşehir Belediyesi, dondurucu kış koşullarının hüküm sürdüğü Pozantı ilçesinde karla kaplı alanlarda yiyecek bulmakta zorlanan yılkı atları, kuşlar ve köpeklerin beslenmesini sağladı. Belediye görevlileri, yılkı atlarına saman ve yonca, kuşlara elma, köpeklere kuru mama bıraktı. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda, Tarım ve Hayvancılık Hizmetler Daire Başkanlığı Hayvan Rehabilitasyon Şubesi ekipleri, kar kalınlığının bir metreye ulaştığı Pozantı ilçesinde ve Akçatekir Yaylası’nda yılkı atları, kuşlar ve köpeklerin beslenmesini sağladı. 
Belediye ekipleri, karla kaplı alanlarda yılkı atları için saman ve yonca bıraktı, kuşlar için ağaç dallarını elmalarla donattı, sokak köpeklerini kuru mama ile besledi. Yol kenarında saman ve yonca bırakıldığını fark eden yılkı atları, koşarak gelip yemlerle karınlarını doyurdu. Sokak köpekleri ise kartonlar üzerine dökülen kuru mamaları yiyerek, açlıklarını giderdi. 
Dağlık ve ormanlık alanlarda yaban hayatının korunması için çalışan Adana Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, kış mevsimi boyunca kar yağışının olduğu ilçelerde yabani ve sokak hayvanlarına yemleme ve besin desteğinin devam edeceğini bildirdi.Adana İha

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kariyer Fuarı 2 Mayıs’ta!
Kariyer Fuarı 2 Mayıs’ta!
TIR, ticari araca çarptı
TIR, ticari araca çarptı