Yaralı kızıl şahine belediye sahip çıktı

​Mersin’in Gülnar İlçesi Yarmasu Mahallesinde Muhammet Sümbül adli bir vatandaşın bulduğu yaralı Kızıl Şahin’e Gülnar Belediyesi sahip çıktı.Tedavisi tamamlanan Kızıl Şahın, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edilecek.

Yaralı kızıl şahine belediye sahip çıktı
Yaralı kızıl şahine belediye sahip çıktı admin
Bu içerik 345 kez okundu.

-Mersin’in Gülnar İlçesi Yarmasu Mahallesinde Muhammet Sümbül  adlı şahıs tarafından arazide  sağ kanadından  yaralı  vaziyette bulunan  kızıl Şahin’ Gülnar Belediyesi sahip çıktı. Gülnar Belediyesi’nden yapılan açıklama göre

Yarmasu Mahallesinde yaralı halde bir kızıl şahin bulan Muhammet Sümbül, durumu Mahalle Muhtarı Mustafa Güneş’e bildirdi. Muhtar Güneş, Belediye Başkanı Ahmet Günel’e haber vermesinin ardından Gülnar Belediyesi Veteriner Hekim Tolga Çalışkan tarafından teslim alınan ve sağ kanadının yaralı olduğu belirlenen kızıl şahin, tedavi altına alındı. Yaralı bölgeye ilk müdahaleler yapıldı. Sıvı kaybı ve beslenme ihtiyacı karşılandı. Genel durumu düzeltildi.

Belediye Başkanımız Ahmet Günel konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “ Yarmasu Muhtarımız Mustafa Güneş bizzat beni arayarak yaralı bir kuş bulduklarını haber verdi. Onun üzerine bende Veteriner Hekimimiz Tolga Çalışkan’a haber vererek kuşumuzu gidip yerinde görmelerini söyledim. Kuşumuzun nesli tükenmekte olan Kızıl Şahin kuşu olduğunu tespit ettiklerini bildirdiler. Kanadından yaralı, bitkin şekilde teslim alınan kuşumuz gerekli bütün tedavileri yapılarak genel durumu düzeltildi. Şu anda gayet sağlıklı olan kuşumuzu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edeceğiz. Bütün doğa sevenlere, hayvan sevenlere ve duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yaralı Kızıl Şahin Kuşunun durumu hakkında bilgi veren Veteriner Hekimimiz Tolga Çalışkan “ Yarmasu Mahallemizden ihbar edilen Yaralı Kuş için gittiğimizde kuşun nesli tükenmekte olan Kızıl Şahin kuşu olduğunu tespit ettik. Kanadından yaralı olan kuşumuza ilk müdahaleyi olay yerinde yaptık. Teslim aldığımız kuşumuzun tedavilerini ve beslenme ihtiyaçlarını gidererek genel durumunu düzelttik. Durumu normale dönen kuşumuzu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim ettik. Ayrıca kuşumuzu bulup haber veren Duyarlı Vatandaşımız Muhammet Sümbül’e ve hayvan sevgisi ve doğa konusunda hassas olan değerli Belediye Başkanımız Ahmet Günel’e teşekkür ederim” dedi. (Bülten)

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
Soli Güneş Festivali’ne muhteşem kortej
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
YKS’ye geç kalan öğrencilerin imdadına zabıta yetişti
denizli escort