​CHP'de kritik gün!

​CHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayının bugün (salı) yapılacak Parti Meclisi toplantısının ardından açıklanması bekleniyor. Toplantı öncesinde aday adayları Ankara'da temaslarını artırdı. Kulislerde 5 isim öne çıkarılıyor ancak son sözü Parti Meclisi söyleyecek.

​CHP'de kritik gün!
​CHP'de kritik gün! admin
Bu içerik 1282 kez okundu.

Abidin YAĞMUR

-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi bugün yapacağı toplantıda, İyi Parti'nin aday çıkarmayacağı ya da CHP adayını destekleyeceği illerdeki belediye başkan adaylarını belirleyecek. Mersin, her iki partinin de kendi adayıyla seçime gireceği il olarak belirlenmişti. CHP Parti Meclisi'nin bu kapsamda Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayını da bugün (salı) açıklaması bekleniyor.

Parti Meclisi toplantısı öncesinde aday adayları genel merkezdeki temaslarını artırırken kulislerde özellikle 5 aday adayının Fikri Sağlar, Vahap Seçer, Serdal Kuyucuoğlu, Selçuk Dereli ve İstemihan Talay'ın adı öne çıkarıldı.

Bazı kaynaklar, CHP genel merkezinin, Hamit Tuna ve Burhanettin Kocamaz'ın karşısına güçlü ve tanınmış bir isimle çıkmak istediğini, bu  nedenle eski bakanlar Fikri Sağlar ile İstemihan Talay'ın aday yapılabileceğini ileri sürüyor.

Bazı parti kaynakları ise, Büyükşehir adaylığı için Vahap Seçer, Serdal Kuyucuoğlu ve Selçuk Dereli'nin adının öne çıktığını, İstemihan Talay'a Tarsus'un, Aytuğ Atıcı'ya Yenişehir'in önerildiğini iddia ediyor.

CHP kulislerinde son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biriyse partinin düşük profilli aday çıkarma olasılığı. Bazı partililere göre CHP Genel Merkezi, İyi Parti ile yapılan anlaşma kapsamında Mersin'de kendi adayını çıkaracak ancak İyi Parti'nin adayı Kocamaz'ın elini güçlendirmek için 'düşük profilli' bir aday çıkaracak. Parti kaynakları, "Genel merkez herkesin sürpriz diyebileceği bir adayı da açıklayabilir' diyor.

 

HÜRRİYET YAZARI AHMET HAKAN'DAN ANKET İDDİASI

 

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın, cumartesi günü yayınlanan yazısında, CHP'nin anketlerde alt sıralarda çıkan bir ismi aday yapacağını iddia etmesi de 'düşük profilli aday' iddiasını gündeme getirdi.

Ahmet Hakan, Hürriyet'teki yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Deniz Baykal, CHP’ye uyarıda bulunmuş. Demiş ki: 'Lamı cimi bırakın da en yüksek oy alacak isimleri aday gösterin.' Peki CHP ne yapıyor? Mesela Mersin’de şunu yapıyor: Anket yaptırıyor. Ankette birinci Fikri Sağlar, ikinci İstemihan Talay çıkıyor. CHP, tıpkı rektörlük seçimlerinde birinciyi, ikinciyi bırakıp en alttakini rektör atar gibi... Ankette alt sıralarda çıkan bir isme yöneliyor."

 

 

FİKRİ SAĞLAR'DAN VİDEOLU MESAJ

 

CHP'de aday belirleme için son düzlüğe girilirken kulislerde en çok konuşulan isimlerden biri olan Fikri Sağlar, video mesaj hazırlayarak Mersinlilere seslendi. Sağlar'ın bu mesajı sosyal medyada çok sayıda partili tarafından 'oyum Fikri'ye, Mersin CHP'ye' etiketiyle paylaşıldı. Fikri Sağlar, eşi Serap Sağlar'ın da yer aldığı video mesajda şunları söylüyor:

"Adaylığımı ilk koyduğumda şöyle bir şey söylemiştim. Mersin'de yaşayanlar kararını kendileri versinler. Çünkü ben onlara inanıyordum. Onlar da bana güvendiklerini her vesileyle gösterdiler. Kamuoyu araştırmalarında beni birinci çıkardılar. Sadece kamuoyu araştırmalarında değil sosyal medyada da çok büyük ilgi gördüm. Bunlar için tüm Mersinlilere teşekkür ederim. Mersin'i birlikte yöneteceğiz. Mersin'de yoksulluğu, işsizliği ortadan kaldıracağız. Mersin'de yaşayan herkes mutlu olacak. Mersin bir ticaret, tarım, teknoloji, turizm ve sanat şehri haline gelecek. Çünkü Mersin'de yaşayan Türkü, Kürdü, Lazı, Arabı, Çerkezi, Alevisi, Sünnisi, Şafisi kucaklaştı, bir araya geldi, biz biriz, birlikte olacağız, Mersin'i birlikte kazanacağız ve yöneteceğiz."

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları Üzümlü Mahallesi'nde yapılacak
Kırsal Mahalle Buluşmaları Üzümlü Mahallesi'nde yapılacak
Akdeniz zabıtasından kaldırım işgaline karşı denetim
Akdeniz zabıtasından kaldırım işgaline karşı denetim
denizli escort