Mersin'in 13 Milletvekilinin karnesi

​Yeni yasama döneminin başlamasının üzerinden 6 ay geçti. Bu süre içinde meclis genel kurulunda en çok söz alan milletvekili Baki Şimşek oldu. Şimşek bu dönem henüz soru önergesi vermezken en çok soru önergesi veren vekil Alpay Antmen oldu. AKP'li milletvekilleri hiç soru önergesi vermedi. Eski bakanlardan Lütfi Elvan, yemin töreni dışında genel kurulda söz almadı.

Mersin'in 13 Milletvekilinin karnesi
Mersin'in 13 Milletvekilinin karnesi admin
Bu içerik 1287 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

-24 Haziran'da yapılan Milletvekili Genel Seçimleri'nde Mersin TBMM'ye 13 milletvekili gönderdi. Bu 13 isimden bazıları ilk kez meclise girerken bazıları milletvekilliğindeki ikinci dönemine adım attı. Yasama yılının başlamasından bu zamana kadar geçen sürede meclis faaliyetlerine en çok katılan vekillerin CHP'li vekiller olduğu görülüyor. AKP'li vekiller ise genel kurula katılıyor ancak meclis iç tüzüğünün kendilerine verdikleri faaliyet yetkilerini pek kullanmıyor. İşte Mersin milletvekillerinin 6 aylık meclis performansı:

Ali Cumhur Taşkın: Meclisteki ikinci dönemi. Bu dönemin ilk 6 aylık diliminde hiç kanun teklifi vermedi, kanun tekliflerinde ilk imzacı olmadı. Soru önergesi, genel soru önergesi, soruşturma önergesi vermedi, genel soru önergelerinde ve soruşturma önergelerinde ilk imzacı olmadı. Kendisi meclis araştırma önergesi vermedi. Balıkçılık sektörünün araştırılması ve hayvanlara yapılan eziyetler konulu iki farklı araştırma önergesinin ilk imzacıları arasında yer aldı. Bu dönem ilk meclis konuşmasını Temmuz ayında yemin ederken yaptı. Daha sonra 3 kez genel kurulda söz aldı. Bunlardan birinde eylül ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi, birinde İsrail'i kınadı, birinde de meclis başkanının seçilmesini tebrik etti.

Ali Mahir Başarır: Meclisteki ilk dönemi. Bu dönemin ilk 6 aylık diliminde hiç kanun teklifi vermedi, kanun tekliflerinde ilk imzacı olmadı. 6 aylık sürede 26 soru önergesi verdi. Kendi adına genel görüşme önergesi vermedi. Taşeron işçiler ve çiftlerin sorunlarıyla ilgili iki ayrı genel görüşme önergesine imza verdi. 3 meclis araştırma önergesinin ilk imzalayıcısı olurken 72 meclis araştırma önergesine imza koydu. Genel kurulda 9 kez söz aldı.

Alpay Antmen: Meclisteki ilk dönemi. Yasama döneminin ilk 6 ayında 8 kanun teklifi verdi, 8 kanun teklifinin ilk imzacıları arasında yer aldı. 6 aylık süre içinde 47 soru önergesi verdi. Her ikisi de Mersin'le ilgili olmak üzere 2 meclis araştırma önergesi verdi. 188 meclis araştırma önergesinde ilk imzacı oldu. Genel kurulda 13 kez söz aldı.

Baki Şimşek: Mecliste üçüncü dönemi. Bu dönemin ilk 6 ayında kanun teklifi vermedi, bir kanun teklifinde ilk imzacı oldu. Bu dönem henüz yazılı soru önergesi vermedi. genel soru önergesi, soruşturma önergesi vermedi, genel soru önergelerinde ve soruşturma önergelerinde ilk imzacı olmadı. Kendisi meclis araştırma önergesi vermedi. 18 meclis araştırma önergesinde ilk imzacı oldu. Genel kurulda 32 kez söz aldı.

Behiç Çelik: Mecliste aralıklı olarak ikinci dönemi. Bu dönemin ilk 6 aylık diliminde hiç kanun teklifi vermedi, kanun tekliflerinde ilk imzacı olmadı. 8 adet yazılı soru önergesi verdi. Kendi adına genel görüşme önergesi vermedi, bir genel görüşme önergesinde imzacı oldu. Kendi adına araştırma önergesi vermedi. 21 araştırma önergesinde ilk imzacı oldu. Genel kurulda 9 kez söz aldı.

Cengiz Gökçel: Meclisteki ilk dönemi. Bu dönemin ilk 6 aylık diliminde hiç kanun teklifi vermedi, kanun tekliflerinde ilk imzacı olmadı. 4 adet yazılı soru önergesi verdi. Genel soru önergesi, soruşturma önergesi vermedi, genel soru önergelerinde ve soruşturma önergelerinde ilk imzacı olmadı. Kendisi meclis araştırma önergesi vermedi. 79 araştırma önergesinde ilk imzacılar arasında yer aldı. Genel kurulda 10 kez söz aldı.

Fatma Kurtulan: Mecliste aralıklı olarak ikinci dönemi. Bu dönem şu ana kadar bir kanun teklifi verdi, bir de kanun teklifinde ilk imzacı oldu. 4 soru önergesi verdi. Genel soru önergesi, soruşturma önergesi vermedi, genel soru önergelerinde ve soruşturma önergelerinde ilk imzacı olmadı. 12 araştırma önergesi verdi. 12 araştırma önergesinde ilk imzacı oldu. Genel kurulda 25 kez söz aldı.

Hacı Özkan: Meclisteki ikinci dönemi. Bu dönemin ilk 6 aylık diliminde hiç kanun teklifi vermedi, kanun tekliflerinde ilk imzacı olmadı. Soru önergesi, genel soru önergesi, soruşturma önergesi vermedi, genel soru önergelerinde ve soruşturma önergelerinde ilk imzacı olmadı. Kendisi meclis araştırma önergesi vermedi. Bir araştırma önergesinde ilk imzacılardan biri oldu. Genel kurulda 18 kez söz aldı.

Lütfi Elvan: Mecliste beşinci dönemi. Bu dönemin ilk 6 aylık diliminde hiç kanun teklifi vermedi, kanun tekliflerinde ilk imzacı olmadı. Soru önergesi, genel soru önergesi, soruşturma önergesi vermedi, genel soru önergelerinde ve soruşturma önergelerinde ilk imzacı olmadı. Kendisi meclis araştırma önergesi vermedi. Araştırma önergelerinde ilk imzacı hiç olmadı. Sadece milletvekili yemin töreninde söz aldı, ondan sonra mecliste hiç söz almadı.

Olcay Kılavuz: Mecliste ilk dönemi. 6 aylık süre içinde 2 kez kanun teklifi verdi, 2 kanun teklifinde ilk imzacı olarak yer aldı. 2 soru önergesi verdi. genel soru önergesi, soruşturma önergesi vermedi, genel soru önergelerinde ve soruşturma önergelerinde ilk imzacı olmadı. Kendisi meclis araştırma önergesi vermedi. 5 farklı araştırma önergesine imza koydu. Bu araştırma önergelerinden üçü Ordu, Gaziantep ve Düzce'nin sorunlarıyla ilgiliydi. Meclis genel kurulunda 3 kez söz aldı.

Rıdvan Turan: Mecliste ilk dönemi. Bu dönem şu ana kadar kanun teklifi vermedi, kanun tekliflerinde ilk imzacı olmadı. 8 adet soru önergesi verdi. genel soru önergesi, soruşturma önergesi vermedi, genel soru önergelerinde ve soruşturma önergelerinde ilk imzacı olmadı. Kendi adına 3 araştırma önergesi verdi. 19 araştırma önergesinde imzacılar arasında yer aldı. Meclis genel kurulunda 8 kez söz aldı.

Zeki Hakan Sıdalı: Mecliste ilk dönemi. 6 aylık dönemde kanun teklifi vermedi, kanun tekliflerine imza vermedi. 12 soru önergesi verdi. Genel soru önergesi, soruşturma önergesi vermedi, genel soru önergelerinde ve soruşturma önergelerinde ilk imzacı olmadı. Kendisi meclis araştırma önergesi vermedi. 28 meclis araştırması önergesine imza koydu. Genel kurulda 3 kez söz aldı.

Zeynep Gül Yılmaz: Mecliste ilk dönemi. Geride kalan sürede hiç kanun teklifi vermedi, kanun tekliflerinde ilk imzacı olmadı. Soru önergesi, genel soru önergesi, soruşturma önergesi vermedi, genel soru önergelerinde ve soruşturma önergelerinde ilk imzacı olmadı. Kendisi meclis araştırma önergesi vermedi. Sadece bir araştırma önergesine imza verdi. Genel kurulda 3 kez söz aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi