Advert
Advert
Advert

Fırtına balıkçı teknelerini batırdı

Mersin’de 3 gündür etkili olan sağanak yağış ve fırtına nedeniyle balıkçı tekneleri de zarar gördü. Balık tutmak için denize açılan ancak fırtına nedeniyle Kazanlı sahiline yanaşmak zorunda kalan 3 tekne ile Karaduvar yakınlarında 1 tekne battı.

Fırtına balıkçı teknelerini batırdı
Fırtına balıkçı teknelerini batırdı admin
Bu içerik 396 kez okundu.
Advert

Hasan KÜÇÜK

Mersin’de 3 gündür  etkili olan sağanak yağışla birlikte kuvvetli lodos  balıkçı teknelerini batırdı. Edinilen bilgiye göre Karaduvar Mahallesi’ndeki balıkçı barınağında barınan ve fırtına öncesi ekmek parası için denize açılan 3 tekne fırtına çıkması nedeniyle Kazanlı Sahiline yanaşmaya çalıştı. Tekneler sahile yaklaşmasına rağmen oluşan dev dalgalar nedeniyle batmaktan kurtulamadı. Teknelerden biri de  Karaduvar Balıkçı Barınağı civarında battı.

Karaduvar Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Adnan Dengiz balıkçıların zararının büyük olduğunu söyledi. Elverişsiz hava şartlarının balıkçılarıda olumsuz etkilediğini ifade eden Karaduvar Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Adnan Dengiz, “Denizde oluşan fırtına nedeniyle arkadaşlarımız  denize açılamadı. Karaduvar Balıkçı Barınağımızda çok şükür teknelerin bir birine sürtmesi ve çarpması dışında ciddi bir zararımız yok” dedi.

Üyeleri olmayan ancak barınaklarında barınan 4 teknenin battığını ifade eden Dengiz, “Arkadaşlarımız balık tutmak için denize açılmışlar. Fırtına çıkınca Kazanlı Sahiline yanaşmaya çalışmışlar. Ancak dev dalgalara dayanamayan teknelerden 3’ü burada 1 tanesi ise barınağımıza yakın bir yerde batmış. Çok şükür can kaybımız yok.  Teknelerde hasar büyük. Hasar tespiti için arkadaşlarımız çalışmalara başladı. Hasar tespiti sonrası  tekneler bulundukları yerlerden çıkarılacak” dedi.  

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı