Advert
Advert

Konservatuar öğrencileri Plevne’den ödüllerle döndü

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Devlet Konservatuvarı Genç Öğrencileri Plevne’den Ödüllerle Döndü.

Konservatuar öğrencileri Plevne’den ödüllerle döndü
Konservatuar öğrencileri Plevne’den ödüllerle döndü admin
Bu içerik 1581 kez okundu.

Mersin Üniversitesi basın merkezinden yapılan açıklama göre,  Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü öğrencileri Bora Özer ve Barkan Canbolat, Bulgaristan'ın Plevne kentinde düzenlenen gitar festivalinden iki ayrı ikincilik ödülü kazanarak yurda döndüler.

Bulgaristan'ın en prestijli müzik etkinliklerinden biri olan Uluslararası Plevne Gitar Festivali, 28 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti. Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen festivalde, yedi ayrı kategoride düzenlenen yarışmaların yanında, dünyaca ünlü gitar virtüözlerinin konserleri ve ustalık dersleri yer aldı. Kendi kategorilerinde otuza yakın yetenekli gitaristin arasından sıyrılan öğrencilerimize ödüllerini 4.Uluslararası Plevne Gitar Festivali direktörü NikolayMihaylov verdi.

Devlet Konservatuvarı İlköğretim 6. Sınıf öğrencisi Bora Özer, gitar çalmayı tutku ile sevdiğini ve daha büyük başarıları hedeflediğini söyledi. Barkan Canbolat ise mutluluğunu; "Okuldaki eğitimimin yanında, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı programda gösterdiğim çabalar karşılığını buldu. Ödül töreninde ismimle birlikte ülkemin adını duymanın gururunu yaşadım. Başta aileme ve konservatuvardaki hocalarıma olmak üzere, başarımda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler." sözleri ile ifade etti.

Çalışmalarını Öğr. Gör. Can Erdoğan ile sürdüren Bora Özer ve Barkan Canbolat, geçtiğimiz yıllarda gösterdikleri ulusal ve uluslararası başarıları ile dikkat çekmişlerdi. Kazanılan başarılarla ilgili Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Taşkıner Ketenci ise; “Öğrencilerimizin gösterdiği başarılar bizler için şaşırtıcı olmadı. Ulusal ve uluslararası klasik müzik arenasında öğrencilerimizin yıllardır kazandığı ödüller, Mersin üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın ülkemizin önde gelen sanat eğitimi kurumları arasında olduğunu göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti