İYİ Parti’den Mersin Engelliler Derneği'ne ziyaret

​Ziyaret sırasında İYİ Parti İl Başkanlığı adına engelli sandalye bağışı yapıldı. Ayrıca parti tarafından açılan kermesten elde edilen gelir de Derneğe bağışlandı.

İYİ Parti’den Mersin Engelliler Derneği'ne ziyaret
İYİ Parti’den Mersin Engelliler Derneği'ne ziyaret admin
Bu içerik 1590 kez okundu.

-İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı ve İl Yönetimi, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Mersin Ortopedik Engelliler Derneği'ne ziyaret gerçekleştirdi.  İyi parti basın merkezinden yapılan açıklama göre, İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı desteği ile İl Başkanlığı Eğitim, Kültür ve Sanattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Şenay Erdal ve Komisyon Üyelerinin çalışmaları sonucunda gerçekleştirilen organizasyonda Ortopedik Engelliler Derneği'ne İYİ Parti İl Başkanlığı adına engelli sandalye bağışı yapıldı. Diğer yandan parti tarafından açılan kermesten elde edilen gelir de Mersin Ortopedik Engelliler Derneği'ne bağışlandı. Ziyaret esnasında bir konuşma yapan İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca “Engelli olmak bir kader değildir. Çünkü doğuştan ya da sonradan engelli kalınabiliyor. 1 dakika sonrasında ne olacağı belli değil. Bizler de birer potansiyel engellileriz. Bunları her an dile getirmeliyiz. Hayatımızı kolaylaştıracak önlemler almalı, projeler üretmeliyiz. Engelleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Önümüzdeki bir mahalli idareler seçimi var. Ben aranızdan en az 2 kişiyi mesleği olan arkadaşımı belediye meclisine görmek istiyorum. Belediye meclis üyesi olmak isteyen birlikte proje üretebileceğimiz arkadaşımız varsa bize bildirin. Bütün ilçelerde belediye meclis üyesi adayı olarak gösterir ve seçtiririz. Aranızdan birkaç arkadaşınızı aramızda görmek bizi mutlu edecektir” dedi.

 İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı Eğitim, Kültür ve Sanattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Şenay Erdal ise Mersin Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Azize Nalan Bakır’ın hikayesini dinlediğinde oldukça duygulandığını  belirterek, “Azize Hanım oldukça azimli ve kararlı bir hanımefendi. Bu Derneği kurana kadar, Dernek ofisini elde edene kadar neler yaşamış, neler çekmiş olduğunu öğrenince çok duygulandım. Daha önce hayvan barınağı olarak kullanılan dernek ofisini elde edene kadar birçok emek sarf eden Azize Hanım sonunda başarıyı elde etmiş. Derneğimizi bundan sonra her ay ziyaret edeceğiz. Sıkıntılarına çözüm bulmaya çalışacağız. Sayın İl Başkanımın desteği ile Eğitim, Kültür ve Sanattan Sorumlu Komisyonumuzla gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon bizleri oldukça mutlu etti. Azize Hanım’a bizleri kabul ettikleri için, Sayın İl Başkanıma bizi desteklediği için ve sevgili Komisyon Üyelerime çalışmaları için çok teşekkür ederim. Bundan sonra Derneğimizle ilişkilerimizi daha da güçlendireceğiz” dedi. Mersin Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Azize Nalan Bakır ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bizim derdimiz toplumda yer almak, savaşabilmek. Önemli olan bacaktaki engel değil beyindeki engel. Zihniyet engellerinin kaldırılması lazım” diye konuştu. Konuşmalar ve saz dinletisinin ardından İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, Ortopedik Engelliler Derneği’ne bir adet engelli arabası hediye etti. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi