Advert
Advert

‘Çiftçilerin TARSİM sorunu çözüldü’

​Anamur ve Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, bölgedeki çiftçilerin Tarsim ile yaşadıkları sorunun çözüldüğünü ifade etti. Gümüş üreticilerden Tarsim Sigortalarını yaptırmasını, sigortalarını yaptıran bütün üreticilerden herhangi bir sorun yaşamamaları için odaları bünyesinde kurulun Tarsim Komisyonu’na poliçelerini inceletmeleri istedi.

 ‘Çiftçilerin TARSİM sorunu çözüldü’
 ‘Çiftçilerin TARSİM sorunu çözüldü’ admin
Bu içerik 376 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, yönetimdeki bazı arkadaşları ile birlikte Adana’daki Tarsim Genel Müdürlüğü’nde yapılan yönetim kurulu toplantısına katıldıklarını ve çiftçilerin Tarsim ile yaşadıkları sıkıntıları söz konusu toplantıda dile getirdiklerini  bildirdi. Toplantıdan sonra Tarsim Adana Bölge Müdürü Abdulvahap Kalaycıoğlu ve Tarsim Genel Müdürlüğü Sera Risk Birim Sorumlusu Metin Dalkılıç ve Tarsim Bölge Müdürlüğü Uzmanı Osman Ağiç’in Anamur Ziraat Odasına gelerek acente ve üreticilerle bir araya geldiğini ifade eden Gümüş, Anamur’daki toplantıya Anamur İlçe Tarım ve Orman Müdürü H. Niyazi Sarıoğlu, Anamur Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Hakan Özdemir, Bozyazı Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Serkan Yıldırım, Anamur Muz Üreticileri Birliği yetkililerininde katıldığını söyledi.

Toplantıdan üreticilerin ve acentelerin yaşadıkları sorunları Tarsim yetkililerine ilettiğini belirten Gümüş şöyle devam etti: “Buradaki toplantıda üreticilerimiz ve acentelerimiz için çok olumlu gelişmeler yaşandı. Tarsim yetkilileri şimdiye kadar yaşanan sorunların bundan sonra yaşanmayacağı yönünde gerekli hassasiyeti göstereceklerini belirttiler. Bu nedenle biz bütün üreticilerimizden Tarsim sigortalarını yaptırmalarını ve herhangi bir sorun yaşamamaları için odamıza gelerek

odamız bünyesinde kurulun Tarsim Komisyonu’na poliçelerini inceletmeleri istiyoruz. Öte yandan çiftçilerimiz Tarsim sigortalarının yenilenmesi için sigortaları bitmeden en az 1 ay önce sigorta poliçelerini yaptıracak oldukları Acente’lere başvurmaları gerekiyor.”

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti