Gezendelilerden yardım seferberliği

Gülnar İlcesine bağlı Gezende Mahallesi sakinleri Mersin’de bulunan Gezende Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 22 yıldır bulunduğu binayı satın almak için yardım seferberliği başlattı.

Gezendelilerden yardım seferberliği
Gezendelilerden yardım seferberliği admin
Bu içerik 1247 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK

-Gezende Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Aydın, Mersin’de bulunan Gezende Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 22 yıldır bulunduğu binayı satın almak için yardım seferberliği başlatıldığını bildirdi.

Derneklerinin 22 yıldır Akbelen Mahallesi 221. Cadde’de hizmet verdiğini hatırlatan Aydın, Derneklerinin bulunduğu binanın mülk sahibi tarafından satılığa çıkarıldığını belirterek,  “ Bizde dernek yönetim kurulu ve köylülerimiz olarak binayı satın almaya karar verdik” dedi.

Derneklerinin köylülerinin birlik, beraberlik ve dayanışmasında önemli görevler üstlendiğini anlatan Aydın, 11 defadır düzenlenen Gezende Erik Festivali’nin bunun ön büyük göstergesi olduğunu söyledi.

Aydın, derneklerinin şu an bulunduğu binanın hemşehrilerinin yoğun olarak bulunduğu bir yerde olmasının kendileri için bir avantaj olduğunu belirterek şunları söyledi:” Derneğimizin yerinin satın alınması için köylülerimizle birlikte bir yardım seferberliği başlattık. Üyelerimizden bir miktar yardım sözü aldık ancak bu yetersiz. Sponsor olmak, bireysel ve kurumsal katkı sağlamak isteyenlerin yardımını bekliyoruz.”

SOSYAL MEDYA'DAN DESTEK YAĞDI

Dernek binasının satın alınması konusuna sosyal medyadan da destek mesajları yağdı.Bazı üyeler ne kadar yardım yapabileceğini duyururken bazıları ise fikirlerini sundu.

Sosyal Medyadaki bazı destek mesajları şöyle;

Ali Gök: Üyesi olmaktan onur duyduğum derneğimizin yerinin satın alınması durumunda GÖKLER YAPI MARKET olarak 1.000 TL katkıda bulunmayı taahüt ediyorum.

Mahmut Korkmaz: Mersin'de köy dernekleri arasında en uzun soluklu derneklerden olan köyümüz derneğinin kendine has mekanın, mülkiyetine sahip olması çok güzel olur. Köylülerimizin de bu satın alma işine katkıda bulunacağına inanıyorum.

Osman Ak: Gezende köylüsü olarak bu işin altından kalkarız İnşallah. Yeter ki biz birlik ve beraber olalım herkes gücünün yettiği kadar taşın altına elini koysun.

Mehmet Koçak: Eğer bu dernek 22 yıldır ayaktaysa aykırı sesler bazen çıksa da her zaman birlik ve beraberlikten yana olmuş ve yeri geldiğinde küllerinden doğmayı her zaman başarmıştır.

Mustafa Talip Kara: Bir elin nesi var iki elin sesi var toplanalım halledelim biz Gülnarlıyız.

Ali Şahin: Dernek yerini almak çok iyi fikir. Bağışlar önemli ayrıca ücretli bir yemekte yapılarak katkıda sunulabilinir.

A.Kemal Ayhan: Değerli arkadaşlar derneğimizin yerinin satın alınmasıyla ilgili yapmış olduğumuz toplantıya katılan tüm arkadaşlarımıza şahsım adına sonsuz teşekkür ederim. Bu derneğimizin tabelasının 22 yıl değil de 222 yıllara taşına bilmesi için elimi taşın altına koyarak gücüm niye yetiyorsa her zaman bende varım.

Ahmet Ayhan: 22 yıldır derneğimiz Toroslar’da kültür faliyetleri ile birlite köylü olarak birlikte hareket etme refleksi kazanmıştır.Tüm yönetim kurulumuz tüm siyasilere eşit mesafede yaklaşmıştır.

Kamil Ayhan: Arkadaşlar bu derneğin bu adresten değişmesini isteyenler olabilir doğal hakkıdır ama bu gün alışılmış haliyle cenazemizde birlik ve beraberlik anlamında herkesin bildiği bir alan olması hepimiz için bir avantajdır içimizde duygusal kişi ve kişilerin olacağına inanıyorum saygılar.

Mehmet Öz: Ben de varım çam sakızı çoban armağanı 1.000 TL’de benden.

Murat Aydın Her yıl kira derdinden kurtulmak ve derneğimizin bir mülk sahibi olması için bu güzel ve anlamlı dayanışmada bende 1.000 TL katkıda bulunuyorum. Tüm dernek üyesi ve köylülerimden aynı özveride bulunmasını Rica Ediyorum.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi