Advert
Advert
Advert

15 yıllık fahri trafik müfettişine kemer cezası

​Mersin medya dünyasının tanınmış isimlerinden, fahri trafik müfettişi Abdullah Ayan da, trafik cezalarından nasibini aldı. Araç kullanırken emniyet kemeri takmadığı gerekçesiyle para cezası kesilen Abdullah Ayan, geçtiğimiz yıllar da Mersin Trafik Müdürlüğü'nün 'Ben de emniyet kemerimi takıyorum' sloganıyla hazırladığı afişlerde yer almıştı. Ayan, aldığı cezanın haksız yere verildiğini savundu.

15 yıllık fahri trafik müfettişine kemer cezası
15 yıllık fahri trafik müfettişine kemer cezası admin
Bu içerik 636 kez okundu.
Advert

ABİDİN YAĞMUR

-Mersin'de son aylarda çok sayıda sürücüye trafik cezası yazılması ve birçok sürücünün, cezaların haksız yere yazıldığını iddia etmesi sosyal medyada en fazla konuşulan konulardan biri oldu. Haksız yere ceza yazıldığını iddia eden isimlerden biri de, Mersin medya dünyanın tanımış isimlerinden yazar Abdullah Ayan oldu.

Emniyet kemeri takmadığı gerekçesiyle ceza alan Abdullah Ayan'ı diğer sürücülerden ayıran iki özellik var. Birincisi, Abdullah Ayan, trafiği gönüllü olarak kontrol etmekle ve gerektiğinde sürücülere ceza yazılmasını sağlamakla yükümlü fahri trafik müfettişi. İkincisi, Abdullah Ayan 5 sene önce Mersin Trafik Müdürlüğü'nün 'Ben de emniyet kemerimi takıyorum' sloganıyla hazırladığı afişlerde yer alan birkaç isimden biri olmuştu.

Ceza tebliğinin ardından Abdullah Ayan, Mersin Trafik Müdürlüğü'nün afişini facebook'ta paylaştı ve ceza yazılmasının bir yanlışlık sonucu olduğuna inandığını söyledi. Abdullah Ayan, "Şaka gibi ama gerçek" başlıklı sosyal medya mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Dün emniyet kemeri takmadığım gerekçesiyle ceza tebligatı alınca bir zamanlar billboardlardaki trafik müdürlüğünün bu afişi geldi aklıma. Hem kendi güvenliğim hem de 15 yıllık fahri trafik müfettişliğinin sorumluluğuyla daha direksiyon başına geçerken emniyet kemerini takmak ilk işim oldu. Bana kemer takmadığım gerekçesiyle ceza yazanın ya gözlerinde sorun var ya da gerçekten maliye bütçe açığını cezalarla önlemeye karar vermiş. Çünkü kemer takılı olup olmadığına bakmadan ceza kestiği anlaşılıyor."

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı