Yeşilboğaz, İzmir Baro Başkanı’na yapılan saldırıyı kınadı

​Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, görevi sırasında İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel’e yapılan yumruklu saldırıyı yaptığı yazılı açıklama ile kınadı.

Yeşilboğaz, İzmir Baro Başkanı’na yapılan saldırıyı kınadı
Yeşilboğaz, İzmir Baro Başkanı’na yapılan saldırıyı kınadı admin
Bu içerik 1016 kez okundu.

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’ın yaptığı açıklama göre Halkın Hukuk Bürosu ve KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyeleri hakkındaki davanın ikinci celsesi, İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Cezaevi karşısında bulunan duruşma salonunda görüldü.  Duruşma başlamadan hemen önce İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel, tutuklu sanık ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı’yla konuşmak istedi. Jandarmanın konuşmalarına müsaade etmediği İzmir Baro Başkanı Av. Özkan Yücel’e bir üsteğmen yumruk attı. Milletvekillerinin ve avukatların tepkisi üzerine üsteğmen duruşma salonundan çıkarıldı.

“AVUKATLAR MÜVEKKİLLERİ İLE ÖZDEŞLEŞTİRİLMEMELİ”

Yaptığı yazılı açıklama ile meslektaşına yapılan kabul edilemez saldırıyı kınayan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Mesleğimizi ve tüm meslektaşlarımızı hedef alan, görev ve yetki alanımızı gasp etmeye çalışan zihniyetlere konumları gözetilmeksizin gerekli cezanın verilmesi gerekmektedir.  Bu saldırının sorumlusunu şiddetle kınıyoruz. Avukatsız yargı, yargısız hukuk olmayacağı bilinmelidir. Savunma makamını temsil eden biz avukatlar, savunduğu kişiler ile özdeşleştirilmemelidir. Müvekkilleri ile özdeşleştirilerek meslektaşlarımıza yapılan sözlü ve fiili saldırılar asla kabul edilemez. Görevi başındaki Baro Başkanına yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, bu tür saldırıların avukatlık mesleğini yürütmemize engel olmayacağını, savunmanın susmayacağını bir kez daha yüksek sesle dillendiriyoruz.

İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; saldırganın cezalandırılması ve adaletin sağlanması için elimizden gelen çabayı göstereceğimizi, saldırıya ilişkin hukuki sürecin takipçisi olacağımızı, meslektaşlarımızın ve kamuoyunun dikkatine sunuyorum” ifadesini kullandı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Kırsal Mahalle Buluşmaları bu defa Darısekisi’nde yapıldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
Bozyazı’da 6 bin 58 öğrenci karne aldı
denizli escort