SBMYO’dan ‘Mezunlarımız ve Kariyer’ konferansı

​Etkinlik sonunda Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Bölüm başkanı Öğr. Gör. Tolga Uysal ve Öğr. Gör. Mehmet Şenlik tarafından katılımcılara teşekkür belgesi takdim edildi.

SBMYO’dan ‘Mezunlarımız ve Kariyer’ konferansı
SBMYO’dan ‘Mezunlarımız ve Kariyer’ konferansı admin
Bu içerik 319 kez okundu.

-Mersin  Üniversitesi(MEÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Bölümü tarafından kariyer günleri etkinliği kapsamında “Mezunlarımız ve Kariyer” isimli konferans düzenlendi.

Önceki gün Prof. Dr. Vural Ülkü Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansa, Mersin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde iken 2003 ve 2004 yıllarında mezun olan ve halen T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı bünyesinde vergi müfettişi olarak görev yapan Rıdvan Aydın ve Yusuf Dadak ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.MEÜ Basın merkezinden yapılan açıklama göre

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Emrah Yıldız;etkinligin  açılışında yaptığı konuşmada ‘’Öğrencilerimizle aynı sıralardan geçerek, amaçları doğrultusunda kariyer planlamasını başarı ile gerçekleştiren ve öğrencilerimizin neler yapabileceklerini görmeleri açısından rehber olmak adına bizlerle biraraya gelen sayın Rıdvan Aydın ve sayın Yusuf Dadak’a teşekkür ediyorum. Siz değerli öğrencilerimize de  etkinlik ile neler yapabileceklerinizi keşfetmeniz ve görmeniz açısından alacağınız bilgilerin faydalı olmasını diliyorum.’’ dedi.Mersin  ÜniversitesiSosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Bölüm başkanı Öğr. Gör. Tolga Uysal başkanlığında gerçekleşen panelde konuşan, vergi müfettişi Rıdvan Aydın ise, uzun ve yoğun bir çalışmadan sonra öncelikli olarak KPSS A grubu sınavlarısonrasında 8 yıldır vergi müfettişi olarak görev yapmakta olduğunu, meslek yüksekokulundan sonraki eğitim süreçlerinde ve girdiği sınavlarda buradan aldığı derslerin niteliği ile başarıyı yakaladığını belirtti. Aynı zamanda öğrencilerin de benzer kurum veya benzer mesleklerde ilgili eğitim ve sınav süreçlerini takip ederek çalışabileceklerini, bunun için gerekli zamanı ayırmaları gerektiğini söyledi.

Vergi müfettişi Yusuf Dadak ise; mezuniyetle birlikte gerek DGS gerekse KPSS alan sınavlarından sonra 5 yıldır vergi müfettişi olarak görev yaptığını ve meslek yüksekokulunda aldığı muhasebe derslerinin temel eğitim niteliğinde bir çokkapıyı rahatlıkla açtığını ifade etti. Öğrencilere gelecekle ilgili bir çok konuda fikir veren Dadak, başarı için çalışmanın temel etken olduğunu   vurguladı.

Etkinlik sonunda Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Bölüm başkanı Öğr. Gör. Tolga Uysal ve Öğr. Gör. Mehmet Şenlik tarafından katılımcılara teşekkür belgesi takdim edildi. (Bülten)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi