Mezarlığın güvenliği kime emanet?

​Mersin’de Mustafa E’nin bankacı eşi Cemile E’yi hunharca öldürdükten sonra parçalara ayırdığı cesedi gömmek için 4 defa Şehir Mezarlığına girerek farklı yerlere gömmesine rağmen kimsenin dikkatini çekmemesi Şehir Mezarlığı’ndaki güvenlik zafiyetini akıllara getirdi. Cemile E’nin ağabeyi Cem Aslan ise şehir mezarlığında hiç güvenlik kamerası görmediğini söyledi.

Mezarlığın güvenliği kime emanet?
Mezarlığın güvenliği kime emanet? admin
Bu içerik 872 kez okundu.

HASAN KÜÇÜK                                  

Merkez Akdeniz İlçesi Mesudiye Mahallesi’nde geçen hafta meydana gelen olayda Mustafa E. 8 yıllık eşi Cemile E’yi hunharca katletmiş başını, kollarını, ayaklarını kestiği cesedi çantalara koyarak gömmek için4 kez Akbelen Şehir Mezarlığı’na gitmişti.

Mustafa E., mezarlığa her gidişinde Cemile E.’nin bedeninin parçalarını farklı mezarların arasına gömerken maktülün kesik başını ise 10 yıl önce vefat eden annesinin mezarının yanına gömmüştü.

Mustafa E’nin parçalara ayırdığı cesedi gömmek için defalarca mezarlığa girip çıkmasına rağmen fark edilmeyişi Şehir Mezarlığı’nda güvenlik zafiyetini akıllara getirdi.

Katledilen kız kardeşi için Mersin Barosu’nda düzenlenen eyleme katılmak içinBaro’ya gelen Cemile E’nin ağabeyi Cem Aslan Güney’e yaptığı açıklamada “Mezarlıkta 5 adet özel güvenlik görevlisi var. Bu özel güvenliğin gelen şahısları aracını üzerini arama gibi yetkisi yok. Bunlar tamamen özel güvenlik. Orada girişte zaten herhangi bir x-ray cihazı da yok. Güvenlik tedbirlerini yargılamak veya sorgulamak bizlere değil sayın büyüklerimize, Emniyet Müdürümüze, Sayın Valimize orada bu şahısları görevlendiren Sayın Büyükşehir belediye başkanımıza düşer” dedi.

Kendisinin mezarlıkta hiç güvenlik kamerası görmediğini ifade eden Cem Aslan “Gören varsa lütfen çeksin. Yani mezarlıkta bir güvenlik tedbiri yok. Daha önceden mezarlığımızın duvarı daha yüksek, dikenli tellerle çevrili idi. Giriş bir kapıdan oluyordu. Şu anda duvarın yüksekliği yaklaşık 1 metre 20 santim. Üzerinde 40 santimlik bir demir var. Mezarlığa girmek isteyen her şartta ve koşulda rahatlıkla girebilir” şeklinde konuştu.

Mezarlığın güvenliğinde bir zafiyet olduğunu düşünüp düşünmediği yönündeki soruya Aslan “O insanlarda böyle bir şey olduğunu düşünemezler. Yani ben buna güvenlik zafiyeti diyemem. Suçlayamam” cevabını verdi.

Aslan cinayetten sonra yetkililerden kendilerine ulaşan olup olmadığı yönündeki soruya ise “Henüz daha ulaşan olmadı” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi