‘Tarsus Üvey Evlat Olmayacak’

​Tarsus halkının sıkıntılarını dinleyen Aytuğ Atıcı, CHP iktidarında Tarsus üvey çocuk olmaktan çıkacak. Mersin Tarsus’u, Tarsus Mersin’i besleyecek dedi.

‘Tarsus Üvey Evlat Olmayacak’
‘Tarsus Üvey Evlat Olmayacak’ admin
Bu içerik 241 kez okundu.

 

-CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı’nın yerel seçim çalışmalarını sürdürüyor.Önceki gün  çalışmalarını

Tarsus’un Eskiömerli ve Şehitishak mahallelerinde yürüten Aytuğ Atıcı,  çalışmalarına ilişkin yaptığı basın açıklamasında,“Müslümanlar için Eshab-ı Kehf, Hristiyanlar için St. Paul Kilisesi ve Kuyusu Tarsus’un inanç turizmi açısından bir cennet olduğunu bize gösteriyor. Tarsus’un bu zenginliğini doğru bir anlayışla dünyaya tanıtmayı başarmamız lazım. Bu tarz projeler, yatırım dahi gerektirmeden sadece doğru bir tanıtımla turistlerin ilgisini Tarsus’a çekecektir.  Böylece esnaf kazanacak, Mersin kazanacaktır. Böylece çocuklarımız ve gençlerimiz için yeni kazanç kapıları yaratmış oluruz.” ifadelerini kullandı. Tarsus halkının sıkıntılarını dinleyen Aytuğ Atıcı, Tarsus üvey çocuk olmaktan çıkacak. Mersin Tarsus’u, Tarsus Mersin’i besleyecek dedi.

Aytuğ Atıcı, Tarsus çalışmasından sonra Anamur ilçesine geçerek çalışmalarına iki gün bu bölgede devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi Anamur İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Atıcı, Anamur örgütünün her zaman çalışkan bir örgüt olduğunu söyleyerek “Bu çalışmalar büyükşehir ve Anamur belediyelerini CHP’nin kazanmasını sağlayacak.” dedi.

 

Merkez, Çopurlu ve Kötekler mahallelerinde de saha çalışması gerçekleştiren Aytuğ Atıcı, “Mersin her ırktan, her inanç grubundan ve farklı siyasi görüşten insanların yaşadığı bir kenttir. Bu kadar farklı renk ve tınının buluştuğu Mersin ancak sosyal demokrat bir anlayışla yönetildiğinde huzuru bulacaktır.” Dedi

 

İŞBİRLİĞİNE DEĞİL PAZARLIĞA KARŞIYIM

 

İttifak konusuna da değinen Aytuğ Atıcı, “Cumhuriyetin kuruluşundan beri halk zaten tabanda ittifak yapıyordu. Halkın beklentilerini ve nabzını tutmadan tepede yapılan ittifaklar başarıya ulaşmayacaktır. İşbirliğine değil, pazarlığa karşıyım.” ifadelerini kullandı. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi