Erdemli’dekadınlar pilatese akın etti

Sağlıklı yaşamın yolunun spordan geçtiği anlayışıyla projeler üreten Erdemli Belediyesi, bayanlara spor yapma imkanı sağlıyor.

Erdemli’dekadınlar pilatese akın etti
Erdemli’dekadınlar pilatese akın etti admin
Bu içerik 338 kez okundu.

Sinem OLLAÇ

Mersin/ Erdemli İlçe Belediyesi spor merkezinde açılan pilates kursları ilçedeki kadınların uğrak yeri oldu. Genç yaşlı toplam 500 kadın, haftanın 3 günü belirli aralıklarla saat 08.30’dan 20.30’a kadar süren kurslara aksatmadan devam ediyor. 
Kursa büyük bir heyecanla geldiklerini belirten kursiyerler, “Birçoğumuzun bel ve boyun fıtığı sorunları vardı. Spor yapmak istiyorduk ama spor salonuna gidemiyorduk.  Belediye’nin açtığı bu kurs sayesinde bu sorunlarımızdan neredeyse kurtulduk. Artık eskisi gibi sağlıksız değiliz. Hareket etme şansı yakaladık. Gözümüzü açar açmaz soluğu burada alıyoruz. Bize bu imkanı sunan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu. 

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN AYDA 60 SAAT SPOR YAPIYORLAR

Sağlıklı yaşamın ayrılmaz parçası olan spordan vazgeçemeyen 500 kadın Erdemli Belediyesi spor merkezinde Eğitmen Ebruli Türer ile sağlıklı yaşam için aradığını buluyor. Belediye spor eğitim merkezinde step, aerobik, fitness ve plates eğitimlerinden kadınların yanı sıra 4-12 yaş grubu çocuklarda çeşitli branşlarda yararlanabiliyor. Belediye spor merkezlerindeki plates ve fitness eğitimleri sayesinde kadınların ortak problemi olan fazla kilolardan kurtulurken, herkesin hayali olan fit bir bedene kavuşuyor. Eğitimlerin alanında uzman kişiler tarafından verildiği kaydedilirken, yetkililerden yapılan açıklamada; çalışmaların hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri günde beş saat gerçekleştiği bildirildi. Erdemli Belediyesi spor merkezi eğitmenleri tarafından yapılan açıklamada ise aerobik, fitness ve plates eğitimlerine katılanların bu sporlarla formda kaldıklarına dikkat çekildi.

.Erdemli Belediyesi Spor Merkezi Eğitmeni Ebruli Türer ise, çocuklara ve gençlere yönelik faaliyetlerine devam ettiklerini anlatarak, belediye kurs merkezlerinin spor kültürü ile yetişen çocukların en önemli üssü haline geldiğini dile getirdi ve faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştı. 4-12 yaş grubundaki çocuklara yönelik eğitsel oyunlarla spor yapma imkânı da verdiğini anlatan eğitmen Ebruli Türer, ‘Çocukların hem ruhsal hem fiziksel hem de sosyal olarak spor yapmaları gelişimlerinin önemli bir parçasıdır’ bilgisine yer vererek, haftada bir gün 1 saat verilen eğitim kapsamında her grupta 20 çocuk olmak üzere toplam 60 çocuğa eğitsel (çocuk oyunları) hizmetler verdiklerini söyledi.

VERİLEN EĞİTİMLERLE HAYATA SAĞLIK BİR ADIM ATIYORLAR

Çocuklarda erken yaşlarda spora başlamanın yaşam boyu spora katılımın temellerini atacağını anlatan Türeli, hizmet verdikleri kurslarının amacının ise Çocukların aktivite yapmalarını sağlamak, küçük yaştaki çocukların okul öncesinden itibaren anne ve babaya (ebeveyni) bağlığını azaltmak ve çocukların hafta sonlarını verimli değerlendirmesinin sağlanması ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırma olarak açıkladı. Çeşitli branşlardaki verdikleri eğitimlerle çocuklara spor kültürü kazandırmaya çalıştıklarının da altını çizen Türer, 4-5-6 yaş grubundaki çocuklara yönelik program kapsamında ise jimnastik eğitimi verildiğini kaydederek, her gruptan 15 toplamda ise 45 çocuğun bu eğitime tabi tutulduğu aktardı. Türer, çocukların verilen spor eğitimler kapsamında hayata sağlıklı bir adım attıklarına dikkat çekerek, kişisel becerilerini ise geliştirmeye yönelik eğitim çalışmalarının düzenli süreceği söyledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi