Advert
Advert
Advert

‘Her insan bir engelli adayıdır’

​Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, ‘ Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle bir mesaj yayınladı. Pamuk mesajında, ‘Engelli insanlarımız ve yakınlarıyla empati kuralım, engelleri hep birlikte ortadan kaldıralım. Çünkü unutmayalım ki herkes birer engelli adayıdır” dedi.

 ‘Her insan bir engelli adayıdır’
 ‘Her insan bir engelli adayıdır’ admin
Bu içerik 213 kez okundu.
Advert

Mersin/Akdenizİlçe  Belediye Başkanı Pamuk, “Engellilik meselesi; yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren çok önemli bir konudur. Engelli insanlarımız ve yakınlarıyla empati kuralım, engelleri hep birlikte ortadan kaldıralım. Çünkü unutmayalım ki herkes birer engelli adayıdır” dedi. 

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında; engelli vatandaşları toplumsal yaşama ve istihdama kazandıracak projelere destek verdiklerini vurguladı. Mersin’de, ilk kez Akdeniz Belediyesi tarafından engelli çocukların kullanımı için “Engelsiz Park” yapılarak hizmete açıldığını ve ‘Evde Bakım ve Temizlik Hizmeti’ projesinin hayata geçirildiğini belirten Başkan Pamuk, hizmet sayesinde, yaşlı ve engelli yüzlerce vatandaşa ulaşıp evlerinde ziyaret ettiklerini, kişisel bakım ve ev temizliği hizmetlerini sunduklarının altını çizdi.

“HAYATIN HER ANINDA VE ALANINDA FIRSAT EŞİTLİĞİ YARATMALIYIZ”

Başkan Pamuk; “Bizlere düşen en büyük görev, engelli kardeşlerimizin karşılaştığı zorlukları ortadan kaldırmak; kentlerimizi, kamu binalarını, cadde, sokak ve parkları, kısacası tüm toplumsal mekânları onlar için kolaylıkla ulaşılabilir hale getirmektir. İnsan odaklı yönetim ilkemiz gereği, engellilerimizin başta eğitim ve istihdam olmak üzere, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler gibi hayatın her alanına aktif katılımları, her türlü fırsattan eşit faydalanmalarının önündeki engellerin ortadan kaldırılması için tüm imkânları kullanmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

“ORTAK YAŞAM ALANLARINI, ENGELLİ İNSANLARIMIZ İÇİN TASARLAMALIYIZ”

Mesajında; Dünya Engelliler Günü’nün; engelli insanların sorunlarının gündeme gelmesi açısından da önemli olduğunu kaydeden Başkan Pamuk; “Engelli insanlarımızın yaşama sevincini büyütecek, yeteneklerini ortaya çıkaracak imkân ve fırsatlar sağlamak, kentlerimizi ve ortak yaşam alanlarını engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabileceği standartlara yükseltmek, tüm yerel yöneticilerin en büyük görevi ve sorumluluğudur.

Engelli insanlarımız ve yakınları ile empati kurabilmeliyiz. Bu anlamda, engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılıp her alanda istihdamlarının arttırılmasını, yaşam koşullarının iyileştirilmesini, sosyal hayata katılımlarını arttırmayı amaçlayan her türlü projeyi desteklemeye hazırız. Bu duygu ve düşüncelerle; hiçbir engelin, yaşama ve geleceğe dair umutlara engel olmadığı bir yaşam diliyor, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.”  (Bülten)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kariyer Fuarı 2 Mayıs’ta!
Kariyer Fuarı 2 Mayıs’ta!
TIR, ticari araca çarptı
TIR, ticari araca çarptı