Kocamaz selden zarar gören üreticileri ziyaret etti

​Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,Silifke’de meydana gelen dolu ve aşırı yağış sonrası zarar gören mahalleleri ziyaret etti. Bahçeler ve özellikle zarar gören salatalık, domates ve patlıcan seralarını inceleyen Kocamaz, yaşanan felaket sonrası bölgede üreticilerin büyük zarara uğradıklarını ve Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yine üreticinin yanında olduklarını ifade etti.

Kocamaz selden zarar gören üreticileri ziyaret etti
Kocamaz selden zarar gören üreticileri ziyaret etti admin
Bu içerik 274 kez okundu.

-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, geçtiğimiz günlerde etkili olan dolu ve şiddetli yağmur sonrası bir dizi incelemede bulunmak üzere gittiği Silifke’de üreticilerle ve vatandaşlarla bir araya geldi.Büyükşehir basın merkezinden yapılan açıklama göre çiftçilerin ürün yetiştirdiği cam seraların zarar gördüğü Silifke ilçesi Işıklı ve Yeşilovacık Mahallerinde incelemelerde bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Silifkeli çiftçileri yalnız bırakmadı. İlçede tarım ile uğraşan üreticilerin zarar gören seralarını inceleyen Başkan Kocamaz, üreticilerin sorunlarını dinleyerek, zararların giderilmesi ve yapılabilecekler konusunda tespitlerde bulundu. Muhtarlar ve üreticilerle ile bir araya gelen Başkan Kocamaz yaşanan kuvvetli yağış sebebiyle bölgede büyük bir tahribatın yaşandığını ve üreticinin zararının karşılanması için Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 “BAŞKANIMIZ BİZİ YALNIZ BIRAKMADI, GÖNLÜMÜZ ONUNLA BERABER”

Ürün yetiştirdiği seraları zarar gören Silifke İlçesi Işıklı mahallesinde çiftçilik yapan Bayram Ali Gül zararlarının büyük olduğunu ve mağdur olduklarını ifade ederek, “9 çocuklu bir ailenin en büyüğü benim. Babamdan kalan bir dönüm arsayı sera yaptım. Kooperatif kanalıyla yaptım bu serayı. Kooperatifin borcunu ödedik rahatlığa kavuştuk derken, başımıza bu felaket geldi. Şimdi biz ne yapacağız. Üretim yapıp ürün alabilmek için birçok borca girdim. 5 çocuğum var. Devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızdan da Allah razı olsun buralara kadar geldi, zararımızı yerinde gördü. Başkanımız bizi yalnız bırakmadı, gönlümüz onunla beraber” dedi. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi