İstismar davasında 3. celse!

​9 yaşındaki öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Adnan I. (54) adlı sanığın yargılanmasına devam edildi.

İstismar davasında 3. celse!
İstismar davasında 3. celse! admin
Bu içerik 445 kez okundu.

Abidin  YAĞMUR

-Mersin 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın üçüncü celsesinde tutuklu sanık Adnan I. hazır bulunduruldu.

Duruşmada ilk olarak, sanık Adnan I.'nın annesi F.I tanık olarak dinlendi. Anne F.I, oğlunun, kendi kızına karşı bir cinsel istismarda bulunduğuna gözüyle tanık olmadığını söyledi. F.I, "Olayın adliyeye taşınmasının ardından gelinimle görüştüm. 'Ben gözümle görmedim. Şikayetimden vazgeçsem suçlu olur muyum' diye sordu. Bilgim bundan ibarettir. Oğlumla 15 yıldır beraberiz. Bu süre içinde gelinler, oğullarım ve torunlarım ile birlikte yaşadık. Buna benzer herhangi bir rahatsızlık veya şikayet beyan eden olmadı" dedi.

Duruşmada tanık sıfatıyla, sanık Adnan I.'nın öz kardeşi ve ilk eşinden doğma kızının ifadesine sw başvuruldu. Her iki tanıkta, sanık Adnan I. lehine beyanda bulundu.

Mağdur çocuğun annesi F.I, olayın adliyeye intikal etmesinin ardından Adnan I.'nın ailesinin kendisine ve mağdur çocuğa baskı yaptıklarını, üvey kızının 'Ben güçlü kadınım çocuğun velayetini senden alırım' diye tehdit ettiğini, sanığın avukatının da kendisini davadan vazgeçirmeye çalıştığını iddia etti.

Suçsuz olduğunu savunan sanık Adnan I, "Suçsuz yere tutuklu bulunuyorum. Mağdur olan benim kızım. Ben kızımı çok seviyorum. Böyle bir suç işlemedim. Tahliyemi talep ediyorum" dedi.

İddia makamı, savunmaların ardından esas hakkındaki mütalaayı hazırlamak üzere dosyanın gönderilmesini ve sanığın ceza süreleri göz önünde tutulduğunda kaçma ihtimali olduğundan tutukluluk halinin devam etmesini talep etti.

Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, sanığın tahliye talebini reddederek, tutukluluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı 15 Ocak 2019'a erteledi.

Mağdur çocuğun avukatı Fatma Yakaryılmaz, davanın ocak ayındaki duruşmada karara bağlanmasını beklediklerini söyledi.

Çocuklara karşı işlenen cinsel istismar olayların önüne geçilmesi gerektiğini, bu nedenle bu davaları hassasiyetle takip ettiklerini belirten Yakaryılmaz,  "Bu olay 9 yaşındaki küçük bir kız çocuğunun cinsel istismara maruz kalması. Cinsel istismara 'dur' denilmesi şart. Küçük kızımızın haklarını sonuna kadar arayacağız. Sanığın, 2013 yılında eşiğinin yeğeni olan kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında açılan davadan yerel mahkemenin vermiş olduğu 4 yıl hapis cezası bulunuyor. Karar şu an Yargıtay'da. Mahkemede dinlenen tanıklar bu olaya hiç değinmediler" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi