Advert

Kaldırım gitti, asfalt geldi

​Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kültür Park'taki düzenleme çalışmaları kapsamında, parkın kenarındaki kaldırım taşlarını söktü, yerine asfalt döktü. Proje kapsamında asfalt dökülen kısmın bisiklet yolu olarak değerlendirileceği iddia edildi ancak vatandaşlar ortaya çıkan görüntüye tepkili.

Kaldırım gitti, asfalt geldi
Kaldırım gitti, asfalt geldi admin
Bu içerik 367 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

-Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin, Mezitli ile Yenişehir ilçeleri arasındaki sahil şeridinde yer alan Kültür Park'ta yaptığı çalışmalar, başta mühendis ve mimar odaları olmak üzere, bazı kurumların 'betonlaşma arttı' eleştirisine konu olmuştu.

Belediye, çalışmalar kapsamında tartışmalı bir düzenlemeye daha imza attı. Parkın kenarındaki sağlam kaldırım taşlarını söken belediye, yüzlerce metre uzunluğundaki şeride asfalt döktü. Hem kaldırım alanından, hem park alanından pay alan ve ağaçların arasından geçen asfalt ilginç  bir görüntü oluştururken sosyal medyada bazı vatandaşlar uygulamaya tepki gösterdi.

Belediyenin müteahhit firmaya yaptırdığı projeye göre, asfalt dökülen kısımların üzeri boyanacak ve bisiklet yolu oluşturulacak. Ancak vatandaşlar, park alanının içinde, deniz tarafında yürüyüş ve bisiklet yolu ayrıldığını, parkın kuzey kısmındaki kaldırımın ve toprak alanının bir kısmının asfaltla kaplanmasına gerek olmadığını ileri sürdü.

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fındık hırsızları yakalandı
Fındık hırsızları yakalandı
Karaya oturan geminin çevresine bariyer çekildi
Karaya oturan geminin çevresine bariyer çekildi