Mersin'de 'Kadın, Çocuk ve Gençlik Merkezi 2 Projesi'

‘Kadın Çocuk ve Gençlik Merkezi 2’ Projesi Ürün Sergi ve Sertifika Töreni Vali Su’nun Katılımıyla GerçekleştirildiTörende yaptığı konuşmada bu yıl içerisinde ilimizin tüm dinamikleri tarafından değişik alanlarda 52 SODES projesinin uygulamaya konulduğunu belirten Vali Ali İhsan Su, bugün sergi açılışı ve sertifika töreni yapılan projenin 450 bin TL bütçe ile hayata geçirildiğini açıkladı.

Mersin'de 'Kadın, Çocuk ve Gençlik Merkezi 2 Projesi'
Mersin'de 'Kadın, Çocuk ve Gençlik Merkezi 2 Projesi' admin
Bu içerik 269 kez okundu.

 

-Mersin Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında desteklenen ve Mersin İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği tarafından yürütülen ‘Kadın Çocuk ve Gençlik Merkezi 2’ projesi ürün sergi ve sertifika töreni Vali Ali İhsan Su ve Eşi Zeliha Su Hanımefendinin katılımıyla gerçekleşti. Valilikten yapılan açıklama göre Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törene; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan, Vali Yardımcısı Abdülhamit Erguvan, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Mersin İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mesut Kayacı, il protokolü üyeleri ile paydaş kurumların temsilcileri ve kursiyerler katıldı.

Tören öncesi resim, tezhip, nakış, giyim ve pastacılık konularında eğitim alan kursiyerlerin yaptığı ürünlerden oluşan sergiyi gezen Vali Ali İhsan Su ve Eşi Zeliha Su Hanımefendi, yetkililerden ürünler hakkında bilgi alarak kursiyerlerle bir süre sohbet ettiler.

Törende yaptığı konuşmada bu yıl içerisinde ilimizin tüm dinamikleri tarafından değişik alanlarda 52 SODES projesinin uygulamaya konulduğunu kaydeden Vali Ali İhsan Su, bugün sergi açılışı ve sertifika töreni yapılan projenin 450 bin TL bütçe ile hayata geçirildiğini açıkladı.

Mersin İHH İnsani Yardım Derneği ve paydaş kurumlar tarafından hayata geçirilen projenin temel hedefinin kadın ve gençlere beceri kazandırmak, hayata hazırlanmalarına yardımcı olmak ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak olduğunu ifade eden Vali Su, SODES projelerinin ilimize kazandırılmasında verdiği desteklerden dolayı 65. Dönem Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Sayın Lütfi Elvan’a ve projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Protokol konuşmalarının ardından tören, Vali Ali İhsan Su ve Eşi Zeliha Su Hanımefendi tarafından eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarının verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi