Mezitlili kadınlar Hozatlı çocuklar için ördü

Mezitli’nin çeşitli okullarında okuyan ihtiyaç sahibi çocuklar için örgü ören Mezitli Belediyesi Örgü Evi sakinleri Tunceli’nin Hozat ilçesinde bir köy okulunda okuyan öğrencilere kendi el emekleri olan atkı, bere ve kazak gönderdi.

Mezitlili kadınlar Hozatlı çocuklar için ördü
Mezitlili kadınlar Hozatlı çocuklar için ördü admin
Bu içerik 264 kez okundu.

Mezitlili kadınlar, Mezitli Belediyesi’nin, Türkiye içerisinde gönül ve kardeşlik birliği kurduğu Tunceli’nin Hozat ilçesinde bir köy okulunda okuyan öğrencilere kendi el emekleri olan atkı, bere ve kazak gönderdi.Belediye’den yapılan açıklama göre,Mezitlili kadınlarHozat’ta görev yapan bir köy öğretmeninin mektubu sonrası harekete geçti. Kadınlar,  kısa sürede Köy öğretmenin talep ettiği çok sayıda atkı, bere ve kazak ördü.Mezitli Belediyesi  basın merkezinden yapılan açıklama görebu güne kadar çok sayıda sosyal etkinlikte bir araya gelen Mezitli Belediyesi Örgü evi kadınları ördükleri kıyafetleri Hozat Belediye Meclis Üyesi Seyran Dilekçi’ye göndererek, mektup sahibi köy öğretmenine ulaşmasını sağladı.

‘ÇOCUKLAR ARTIK ÜŞÜMESİN’ DİYE ÖRDÜK’

Daha önce Mezitli’de bulunan ihtiyaç sahibi çocuklar için örgü ördüklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın eşi Sembol Tarhan, “Biz çok sayıda atkı bere örerek Mezitli’de ihtiyacı olan çocuklarımıza dağıtıyoruz. Bu kez yaptığımız projeyi daha farklı bir alana taşıyarak Tunceli Hozat’ta okuyan çocuklarımız için genişlettik. Hozat’ta görev yapan bir öğretmen tarafından bize orada ki köy çocuklarının sıcak tutacak kıyafetlere ihtiyacı olduğunu öğrendiğimiz zaman hemen çalışmaya başladık. Kadınlarımız evinden getirdiği ya da bağışçılar yoluyla sağladıkları yünleri, atkı, bere, kazak haline getirip Hozat ilçemizde ki köy çocuklarına gönderdik” dedi.

 

‘EMEĞİMİZİN DOĞRU YERE GİTMESİ ÖNEMLİ’

Kadınlarla birlikte örgü ören ve projenin hayata geçmesini sağlayan Sembol Tarhan, “Her gün Örgü Evi'nde biz kadınlar bir araya geliyoruz. Hem güzel ilişkiler kurarak kaliteli zaman geçirmenin yanında böylesi önemli sosyal projelerle de imza atıyoruz. Asıl amacımız, bir araya gelmek ve aktif yaş almak. Örgü terapidir ve bizler için enerji kaynağı. Bunları hep birlikte yaşamak da ayrı bir zevkli. Bir araya geliyoruz, sohbet ediyoruz, değişik örgüler yapıyoruz. Bunu yaparken de yaptığımız işlerin doğru yere ulaşması ve ihtiyacı olan insanlara dokunmasını istiyoruz. Bu tür kampanyalarımız önümüzdeki süreçte de devam edecek. Çocuklarımızın bunları giydiğini düşündükçe mutlu oluyoruz” diye konuştu.

 

‘MEZİTLİ’NİN  ÖZELLİĞİ, DUYARLI YURTTAŞLARA SAHİP OLMASI’

Mezitli’de kadınların başardığı işlerden dolayı gurur dolu olduğunu ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli’nin en büyük özelliğinin hayırsever iyi yürekli insanlara sahip olmasıdır. Kadınlarımız Örgü Evi’nde boş zamanlarını kaliteli ve aktif biçimde geçiriyorlar. Daha önce Mezitli’de misafir ettiğimiz kardeş ilçemiz, Tunceli Hozat’ta görev yapan öğretmenin yazdıkları benim gibi kadınlarımız da çok etkiledi. ‘Çocuklar Artık Üşümesin’ diyerek kadınlarımızla çok anlamlı bir işe el attık. Kış şartlarının iyice kendini hissettirmesiyle birlikte kısa sürede yüzlerce kıyafeti hazır hale getirdiler. Onlara bu duyarlılıklarından ötürü teşekkürlerimi sunarım. Daha önce de ördükleri bu kıyafetleri satarak çocuklara burs olarak veriyorlardı. Böylesi anlamlı işler yaptıkları sürece belediyemiz her zaman yanlarında olacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış