MEÜ’de ‘Fair Play Üniversiteler Kervanı’ konulu panel

​Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu tarafından düzenlenen “Fair Play Üniversiteler Kervanı“ konulu panel MEÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen panel sonunda, Prof. Dr. Yunus Yıldırım, Prof. Dr. Zekai Pehlivan, Hüseyin Gümüş ve Burcu Ayhan Yüksel’e Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Hizmet Madalyaları ve Sertifikaları verildi. Etkinlik kapsamında ayrıca Dünya Fair Play Karikatür Sergisinin açılışı da yapıldı.

MEÜ’de ‘Fair Play Üniversiteler Kervanı’ konulu panel
MEÜ’de ‘Fair Play Üniversiteler Kervanı’ konulu panel admin
Bu içerik 228 kez okundu.

-Fair Play kavramının geleceğin spor insanlarına benimsetilmesi ve onların vasıtasıyla ülke sporuna katkıda bulunulması hedefiyle Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi(TMOK) tarafından düzenlenen ‘’Fair Play Üniversiteler Kervanı’’ etkinliği,Mersin Üniversitesi(MEÜ)Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Mersin Üniversitesi basn merkezinden yapılan açıklama göre Mersin Üniversitesi  Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele, Mersin Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Kaya, Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yunus Yıldırım, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Prof. Dr. Zekai Pehlivan moderatörlüğünde; fairplay kervanı üyeleri olan Erdoğan Arınıpınar, Murat Özbay, Teoman Güray, Remzi Yılmaz, Semra Demirer, Dr. Sevim Güllü, Milli Atlet Burcu Ayhan Yüksel ve Murat Tan Kara’nın katılımlarıyla ’Fair Play Üniversiteler Kervanı’’ başlıklı panel gerçekleştirildi. Panelde "kişisel çıkarları ve hırsları bastırarak yaşamda üstün insan ruhunu ortaya koymak" şeklinde tanımlanan Fair Play anlayışı farklı perspektiflerle ele alındı.

Panel sonunda,  Prof. Dr. Yunus Yıldırım, Prof. Dr. Zekai Pehlivan, Hüseyin Gümüş ve Burcu Ayhan Yüksel’e Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Hizmet Madalyaları ve Sertifikaları verildi. Etkinlik kapsamında ayrıca Dünya Fair Play Karikatür Sergisinin açılışı da gerçekleştirildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi