Vali Su, spor tesislerini inceledi

​Vali Su, Gözne, Ayvagediği ve Aladağ Mahallelerinde yapımları tamamlanan spor tesislerinde incelemelerde bulundu.

Vali Su, spor tesislerini inceledi
Vali Su, spor tesislerini inceledi admin
Bu içerik 284 kez okundu.

-Mersin Valisi  Ali İhsan Su, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında desteklenen ve Mersin Valiliği tarafından yürütülen “Toroslar’da Spor,  Kültür ve Sanat” güdümlü projesi kapsamında Gözne, Ayvagediği ve Aladağ Mahallelerinde yapımları tamamlanan spor tesislerinde incelemelerde bulundu.Valilikten yapılan açıklama göre Programına ilk olarak Toroslar İlçesi Gözne Ortaokulu’nda yapımı tamamlanan halı sahada incelemelerde bulunarak başlayan Vali Ali İhsan Su’ya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan, öğretmenler ve öğrenciler de eşlik etti.

Programı takip eden basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2018 yılı içerisinde 18 halı sahayı tamamlayıp hizmete sunduklarını kaydeden Vali Ali İhsan Su, önümüzdeki hafta içerisinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 15 halı saha ile 2 büyük saha ihalesini yapacağını açıkladı.

Konuşmasının devamında Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nın da (YİKOB) ayrıca 2 halı saha ihalesini daha gerçekleştireceğini belirten Vali Su, bu projeler sayesinde çocuklar ve vatandaşlarımızın sporla daha çok buluşacağını dile getirerek; “Çocukları sporla buluşturmak bizim görevlerimiz arasında. Bu sahalarda çocuklarımız hem kendilerini hem de arkadaşlık ilişkilerini daha da geliştirmiş olacak.” dedi.

Gözne Ortaokulu içerisinde SODES kapsamında desteklenen “Oku, Öğren, Eğlen” projesi kapsamında yapılan kütüphanede de incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, burada yaptığı açıklamada, SODES kapsamında ilimizde 52 projenin uygulamaya konulduğunu, bu çerçevede çok ciddi çalışmaların yürütüldüğünü ve yürütülmeye de devam edeceğini kaydetti. Vali Su sözlerini, tüm bu projelerin ilimize kazandırılmasındaki katkılarından ötürü 65.Dönem Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerini ifade ederek noktaladı.

Programına son olarak Ayvagediği ve Aladağ Mahallelerinde yapımı tamamlanan halı sahaları inceleyerek devam eden Vali Ali İhsan Su, burada bulunan çocuklarla yakından ilgilenmesi ve vatandaşlarla bir süre sohbet etmesinin ardından inceleme programını noktaladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi