Advert
Advert
Advert

'Başkan Seçilirsem Maaşımı Partiye Bırakacağım’

​CHP Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Halil Öztoprak, belediye başkanı seçilmesi durumunda başkanlık maaşını ve meclis üyeliği huzur hakkını, işsizler yararına projelerde kullanılmak şartıyla partiye bırakacağını belirterek, aynı davranışı milletvekillerinden de beklediğini söyledi ve "Milletvekillerimiz aldıkları maaşı partimizin il başkanlığına bırakmalıdır" dedi.

'Başkan Seçilirsem Maaşımı Partiye Bırakacağım’
'Başkan Seçilirsem Maaşımı Partiye Bırakacağım’ admin
Bu içerik 354 kez okundu.
Advert

Öztoprak yaptığı açıklamadayeni dönemde Türkiye'de işe girmek, atanmak için torpil gerektiği, torpili olmayanların da ya CHP'li olanların atanamadığını  savunarak,  "Halkımızın bir çok kahraman, eğitimli, yurtsever evladı zor durumdadır Hem bu duruma dikkat çekmek hem de Gazi Meclis’in saygınlığını artırmak için CHP Mersin milletvekillerinden aldıkları maaşları öncelikle tabanımıza, parti ihtiyaçlarına ve Mersin halkından ihtiyacı olanlara harcanmak üzere partimizin il yönetimine bırakmalarını beklemekteyiz. Böylece hem partimizin bir dava partisi olduğu geniş kitlelere bir kez daha gösterilecek, hem halkımıza partimiz elini uzatmış olacak, hem de Gazi Meclis’in saygınlığı Türk milletine bir kez daha hatırlatılmış olacaktır" ifadesini kullandı

 

Halkın ekonomik olarak çok zor günler geçirdiğini kaydeden Halil Öztoprak, “Elektriğini, suyunu ödeyemeyen, askerdeki oğluna, üniversitedeki Kızına  para gönderemeyen insanları sahipsiz, kimsesiz bırakamayız.  Ben belediye başkanı olduğum zaman belediye başkanı maaşımı ve meclis üyeliği huzur hakkımı partiye, partililere harcanması için partimize bırakacağım" ifadelerini kullandı.

 

Milletvekillerinin, belediye başkanlarının partiye bıraktığı paralarla onlarca insana iş oluşturacak mekanizmalar, kooperatifler kurulabileceğini ifade eden Halil Öztoprak, "Kooperatif kurmak için iktidara gelmeyi beklemek yanlış olur. İktidara gelebilmek için kooperatif kurmalara başlamalıyız. Bunun için gerekli kaynak da milletvekillerinin ve belediye başkanları ile meclis üyelerinin aldıkları maaşlar ve huzur hakkı olacaktır, olmalıdır" diye konuştu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı