Japon filmleri Mersin’de

Mersin Türk Japon Derneği, Japon Filmleri Gösterimini30 Kasım Cuma günü Mersinlilerle buluşturacak.Gösterimde, YuzoAsahara’nın “Samuray Mutfağının Hikayesi” ve MakotoShinkai’nin “Senin Adın” adlı animasyon filminin yanı sıra, “Türk – Japon İlişkileri” üzerine birer konferans gerçekleştirecek.

Japon filmleri Mersin’de
Japon filmleri Mersin’de admin
Bu içerik 347 kez okundu.

Mersin Türk Japon Dostluk Derneği, Japonya Ankara Büyükelçiliği ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğiyle düzenleyeceği Japon Filmleri Gösterimi’ni, 30 Kasım 2018 Cuma günü saat: 09.30’dan itibaren Mersin Üni. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşturacak. Etkinlikte, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi de bir konferansla yer alacak.

Gösterimde, YuzoAsahara’nın “Samuray Mutfağının Hikayesi” ve MakotoShinkai’nin “Senin Adın” adlı animasyon filminin yanı sıra, eğitimini Kyoto Seika Üniversitesi’nde tamamlayan karşılaştırmalı medya ve edebiyatının deneyimli isimlerinden Selen Çalık “Japon Anime Sineması” üzerine, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi AkioMiyajima ise “Türk – Japon İlişkileri” üzerine birer konferans gerçekleştirecek.

Mersin Türk Japon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Cengiz yaptığı açıklamada; “Tarihi oldukça eskilere dayanan Türk-Japon dostluğunu güçlendirmek, özellikle kardeş şehir Kushimoto ile karşılıklı kültürel alış veriş yoluyla halklarımızı birbirine yakınlaştırmak üzere çeşitli etkinlikler yapmaya özen göstermekteyiz. Bu kez ise dünya anime sinemasının en başarılı örneklerine imza atan Japon Sineması’nı halkımızla buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Etkinliğimize katılarak bizleri onore eden Japonya’nın Ankara Büyükelçisi AkioMiyajima ve eleştirmen Selen Çalık’a Mersinliler adına ayrıca teşekkür ediyorum”, dedi. (Bülten)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi