Eşinin yerine muhtarlığa talip oldu

​Gülnar’da 45 yaşındaki 3 çocuk annesi Gülseren Dibek, 3 dönem muhtarlık yapan eşi 49 yaşındaki Celal Dibek’in yerine bu defa kendisi aday oldu. Gülseren Dibek, vatandaşların yoğun talebi nedeniyle eşinin yerine kendisinin aday olduğunu söyledi.

Eşinin yerine muhtarlığa talip oldu
Eşinin yerine muhtarlığa talip oldu admin
Bu içerik 1689 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Gülnar’da Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde yaptığı “Gülnar Hatun Bez Bebekleri” projesi ile adını duyuran Gülseren Dibek mahalle sakinlerinin yoğun talebi ile eşinin 3 dönem muhtarlığını yaptığı Saray Mahallesi’ne muhtar adayı oldu.

Eşinin 15 yıldır mahallede muhtar olduğunu ifade eden Dibek,

“Mahalle sakinlerinin talebi oldu. Eşime ‘muhtarım artık muhtar olarak biz yengeyi istiyoruz, yengeyi muhtar yapacağız’ dediler. Mahallenin isteği üzerine ben çıktım. Eşimde ben artık yapmam dedi. Bu dönemde ben aday oldum” dedi.

Kendisinin zaten 3 yıldır muhtarlığı bekleyip eşine yardım ettiğini ifade eden Dibek, “Vatandaşı tanıdık. İşi öğrendik.

Onun için eşimde artık ben yapmak istemiyorum dedi. Mahallelide beni isteyince hanım kendin bilirsin dedi. Bende onun yerine aday oldum”şeklinde konuştu.

Mahallenin sorunlarını bildiğini, vatandaşlarla ve belediye başkanı ve meclis üyeleri ile el ele vererek sorunları çözeceklerini vurgulayan Dibek şöyle devam etti: “

Hayallerimiz çok ama yer sorunu oluyor. Mahallemizde bir parkımız yok. Yer sorunu olduğu için. Yollarımızda bozuk yerlerimiz var. Oraları tamir ettireceğiz. Mahalleli ile ben her zaman iç içeyim. Bundan dolayı vatandaşımız benim aday olmamı istedi. İnsanların bakışı iyi. Çok sayıda aday var. Kadın adaylarda var ama kazanacağıma inanıyorum. Rakiplerimiz var ama ben onların arkasından konuşmam. Tercihi vatandaşlar yapacak. Vatandaş kimi tercih ederse o muhtar olacak.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış