Advert
Advert
Advert

Canbolat’tan STK’lara ziyaret

Canbolat’tan STK’lara ziyaret
Canbolat’tan STK’lara ziyaret  admin
Bu içerik 259 kez okundu.
Advert

Aday adaylık çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren CHP Akdeniz Belediye Başkan aday adayı Kasım CanbolatMersin Muhtarlar Derneği Başkanı Ergün Ünlü’yü ziyaret etti. Dernek binasında gerçekleşen ziyarette muhtarlar da yer aldı. Muhtarların sorunlarının da konuşulduğu sohbette Canbolat, gündeme dair değerlendirmeler yaptı, projelerinden bahsetti.

Daha sonra üyesi olduğu Ziraat Odası’nı ziyaret eden Canbolat, çiftçilerin sorunlarını dinledi, partisinin tarım politikaları hakkında bilgiler paylaştı.

 

İSTİHDAM KAYIPLARINI AZALTACAĞIZ

Türkiye’de tarım sektörünün ciddi sıkıntılar yaşadığını dile getiren Canbolat, tarımsal üretimin gerçekleştirildiği Mersin’de yaşanan sorunlar nedeniyle kente göçlerin yaşandığına dikkat çekti. Ekonomik kaygılarla yaşanan göçle kentlere gelen insanların geldikleri yerlerde de istihdam sorunu ile karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Canbolat, “Tarımdaki iş gücünün diğer alanlara geçişini ve hizmet sektöründeki dönüşümü doğru yöneterek istihdam kayıplarını azaltacağız. Köylerimizde tarım dışı faaliyetleri geliştirerek, köylümüzün gelir düzeyini artıracağız. Böylece yoksulluk ve işsizliği azaltacak, göçe bağlı sorunları hafifleteceğiz. Tarımda çalışan kadınlar ile geçici tarım işçilerinin yaşam standartlarının geliştirilmesine özel önem vereceğiz” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Akşener ve Uysal Pazar Günü Mersin’de
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı
Kumbur’dan su kıtlığı uyarısı