Uğuroğlu, ‘Cem Uzan, içimizde’

Genç Parti Olağan İl Kongresini Mersin Şoförler Odası Konferans Salonunda yaptı. Yoğun katılımın gözlemlendiği kongrede mevcut il başkanı Çetin İstek Uğuroğlu tekrar seçildi. Kongrede bir konuşma yapan Genç Parti Mersin İl Başkanı Uğuroğlu, “İlçe kongrelerimizi yaparken hatta buraya gelirken Genel Başkanımız Sayın Cem Uzan’ın gelip gelmeyeceği soruldu. Esasında Sayın Uzan burada, fiziki olmasa dahi kalben yanımızda, içimizdedir” dedi.

Uğuroğlu, ‘Cem Uzan, içimizde’
Uğuroğlu, ‘Cem Uzan, içimizde’ admin
Bu içerik 635 kez okundu.

Sinem OLLAÇ

Genç Parti Mersin Olağan Kongresi Mersin Şoförler Odası Konferans Salonunda yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde Genç Parti İl Başkanı Çetin İstek Uğuroğlu tekrar seçildi. Kongrede bir konuşma yapan Uğuroğlu, “Genç Parti kurulurken o günün koşullarında ülke ekonomik yönden büyük sıkıntılar içerisindeydi. Ülke sosyal patlamanın bir eşiğindeydi. Türk halkı sen ben kavgası içerisindeki siyasi parti liderlerinden artık umudunu yitirmiş bir çıkar yol arıyordu. Ve işte bu karamsar tablo var iken Genç Parti ve Cem Uzan ortaya çıkarak bir umut ışığı yaktı. Sayın Uzan, milletimizin ihtiyacı doğrultusunda siyasete girdi. Bugün Genç Parti olarak tekrar yapılanıyoruz. Kuruluşumuzun gerçekleştirildiği 2002 yılından çok daha zor günler geçirmekteyiz.  İnsanımız aş, iş bulamıyor. Hayatın her alanında çeşitli sorunlar ve insanlarımızın sorunlarını çözecek politikalar üretilememektedir” dedi.

Öte yandan ülkenin iyi yönetilemediğine vurgu yapan Uğuroğlu, özellikle dış politikada büyük sorunların yaşandığına değindi. Uğuroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizi çevreleyen bütün ülkelerle düşman olmuş durumdayız. Dış politikada yalnızlaşan bir Türkiye’ye doğru sürükleniyoruz. Ülkemizin yönetiminde çeşitli cemaat ve derneklerin söz sahibi olduğu bir dönem yaşıyoruz. Eğitimin, sağlığın ve güvenliğin parayla elde edilebildiği yine bir dönem yaşamaktayız. İşte böylesi zor günlerde milletimiz yine umudunu Cem Uzan ve Genç Parti’de bulmaktadır. Yeniden yapılandığımız bugünlerde beklenenden daha fazla sevgi ve ilgi görmenin onurunu yaşamaktayız. İlçe kongrelerimizi yaparken hatta buraya gelirken Genel Başkanımız Sayın Cem Uzan’ın gelip gelmeyeceği soruldu. Esasında Sayın Uzan burada, fiziki olmasa dahi kalben yanımızda, içimizdedir. Onun yaktığı ışık hiçbir zaman sönmeyecek ve Sayın Uzan yakın bir zamanda Türkiye’ye gelerek yine umut olarak milletimizin geleceğine ışık tutacaktır.”

Genç Parti Kongresi’ne şu isimler katılım gösterdi: Genç Parti Genel Sekreteri Melek Dingaz, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Barut,  Ankara İl Başkanı ve Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Eren ve çok sayıda il başkanı katıldı.  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi