Müftü Deresi Bisiklet Ve Yürüyüş Yolu Yenileniyor

​Akdeniz Belediyesi, Müftü Deresi’nin doğu kıyısında; Turgut Reis ile Hamidiye mahalleleri sınırları arasında kalan “Bisiklet ve Yürüyüş Yolunda” yenileme ve düzenleme çalışması başlattı.

Müftü Deresi Bisiklet Ve Yürüyüş Yolu Yenileniyor
Müftü Deresi Bisiklet Ve Yürüyüş Yolu Yenileniyor admin
Bu içerik 348 kez okundu.

Mersin/Akdenizİlçe  Belediye Başkanı Muhittin Pamuk; Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yenileme çalışmalarının aralıksız devam ettiği “Müftü Deresi Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda incelemelerde bulundu. Akdeniz Belediyesi basın merkzinden yapılan açıklama göre  Çalışmalar hakkında ekiplerden teknik bilgiler alan Başkan Pamuk, park ve yürüyüş yolunda yapılacak yenileme ve düzenleme çalışmalarının büyük bir titizlik ve hassasiyetle sürdürülmesi yönünde talimat verdi.

VATANDAŞLAR İSTEDİ, BAŞKAN PAMUK TALİMAT VERDİ

Parkın içine yeni banklar ve spor aletleri konulacağını; parkın içinde bulunan basketbol sahasının, park yolunun, kaldırım, bordür, aydınlatma ve çevre düzenlemesinin yeni baştan yapılacağının altını çizen Başkan Pamuk, sohbet ettiği vatandaşların talebi üzerine, parka spor aletleri yerleştirilmesi yönünde de ekiplere talimat verdi.

“VATANDAŞLARIMIZIN EN UĞRAK YERLERİNDEN BİRİ OLACAK”

Başkan Pamuk; “Her gün yüzlerce insanımızın gezmek veya dinlenmek amacıyla kullandığı parkımızı hak ettiği şekilde çiçeklendirip yeşillendireceğiz. Parkımız rengârenk ve zengin bir görünüme kavuşacak. Buradaki çalışmalarımız bittiğinde, vatandaşlarımızın en uğrak yerlerinden biri olan çok güzel bir yeşil alan ortaya çıkacak. Çalışmalarımız bittiğinde, bisiklet sürmeyi seven çocuklarımızın burayı çok seveceklerine inanıyorum” dedi.

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN PAMUK’A TEŞEKKÜR

Başkan Pamuk; Yürüyüş Yolu’ndaki incelemeleri sırasında karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet edip hal-hatırlarını sordu, taleplerini dinledi. Gezmek, dinlenmek veya spor yapmak amacıyla uğradıkları parkın yeni ve zengin bir görünüme kavuşacak olmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren mahalle sakini vatandaşlar da yenileme çalışmalarından dolayı Başkan Pamuk ve ekiplere teşekkür etti.

“Akdeniz’in bütün park ve yeşil alanlarını yeniliyoruz”

Çalışmalar hakkında bir açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk; “Kent merkezinde bulunan Ümit Yaşar Oğuzcan Parkımız başta olmak üzere, bugün itibariyle Akdeniz’de bulunan 25 parkımızda yenileme ve düzenleme çalışmalarımıza başladık. Amacımız daha yeşil bir Akdeniz’e kavuşmak. Bu kapsamda;  bugün Müftü Deresi kenarında, Hamidiye ve Turgut Reis mahallerimizi kapsayan bisiklet ve yürüyüş yolumuzda yapılan yenileme çalışmaları için incelemelerde bulunduk. Vatandaşlarımızın, sabah sporlarını veya akşam gezilerini yaparken daha yeşil, daha temiz ve nezih bir ortamda bu faaliyetlerini yapabilmelerini sağlamak amacıyla bu düzenlemeleri yapıyoruz. Akdeniz’de bulunan bütün park ve yeşil alanlarımızda yenileme çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde sürecek” diye konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı