Advert
Advert

Kurşun Kalem Oymacılığı Sergisi açıldı

​MEÜ Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler Topluluğu düzenlenen “Mikro Mardin” Sergisi, Mimarlık Fakültesi Sergi Salonunda sanatseverlere kapısını açtı.

Kurşun Kalem Oymacılığı Sergisi açıldı
Kurşun Kalem Oymacılığı Sergisi açıldı admin
Bu içerik 401 kez okundu.

-Mersin Üniversitesi(MEÜ) Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler Topluluğu tarafından 19-23 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Mikro Mardin” Sergisi, Mimarlık Fakültesi Sergi Salonunda sanatseverlere kapısını açtı. Edinilen bilgiye göre sergide sanatçı Ramazan Bala’nın bir seneyi aşkın sürede hazırlamış olduğu Mardin koleksiyonu ve buna bağlı serbest heykel çalışmaları yer alıyor. Dünyaca tanınan Kurşun kalem oymacılığı diye bilinen Minyatür karbon heykeller serginin odak noktasını oluşturuyor. 0.7-0.60 mm.lik alanda yapılan çalışmalar detayların hassaslıkla işlenmesiyle izleyenleri büyüledi.

İlk çalışmalarını tebeşirlerle deneyimleyen Ramazan Bala daha sonra karbon bileşimli Kurşun Kalemler ile çalışmaya başladı. Bugüne kadar birçok sergi ve etkinliğe katılan sanatçı,  bugün Üniversite Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu'nda atölye çalışması yapacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti