Kurşun Kalem Oymacılığı Sergisi açıldı

​MEÜ Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler Topluluğu düzenlenen “Mikro Mardin” Sergisi, Mimarlık Fakültesi Sergi Salonunda sanatseverlere kapısını açtı.

Kurşun Kalem Oymacılığı Sergisi açıldı
Kurşun Kalem Oymacılığı Sergisi açıldı admin
Bu içerik 493 kez okundu.

-Mersin Üniversitesi(MEÜ) Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler Topluluğu tarafından 19-23 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Mikro Mardin” Sergisi, Mimarlık Fakültesi Sergi Salonunda sanatseverlere kapısını açtı. Edinilen bilgiye göre sergide sanatçı Ramazan Bala’nın bir seneyi aşkın sürede hazırlamış olduğu Mardin koleksiyonu ve buna bağlı serbest heykel çalışmaları yer alıyor. Dünyaca tanınan Kurşun kalem oymacılığı diye bilinen Minyatür karbon heykeller serginin odak noktasını oluşturuyor. 0.7-0.60 mm.lik alanda yapılan çalışmalar detayların hassaslıkla işlenmesiyle izleyenleri büyüledi.

İlk çalışmalarını tebeşirlerle deneyimleyen Ramazan Bala daha sonra karbon bileşimli Kurşun Kalemler ile çalışmaya başladı. Bugüne kadar birçok sergi ve etkinliğe katılan sanatçı,  bugün Üniversite Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu'nda atölye çalışması yapacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı