Mersin turuncu ve sarı

​Mersin’de bu yıl 6. sı gerçekleştirilecek olan Uluslararası Narenciye Festivali başlıyor. “Mersin Narenciyedir, Narenciye Hayattır” sloganıyla gerçekleştirilecek festival için 23 ülkeden Halk Oyunları ekipleri ve konuklar Mersin’e geldi. Yabancı ülke gösteri gruplarının ilk gösterisi renkli görüntülere sahne oldu.

Mersin turuncu ve sarı
Mersin turuncu ve sarı admin
Bu içerik 606 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

-Mersin turuncu ve sarı renklere büründü. BugünAdnan Menderes Bulvarı Kültür Park’ta düzenlenecek iki gün süreli  6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nin Lansmanı Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde yapıldı. Kenti dolaşan traktörlerin çektiği üzerinde çeşitli figürlerin bulunduğu 'Festival Tanıtım Korteji'delansman nedeniyle Atatürk Caddesi üzerindeki Mersin Büyükşehir Belediye binası önüne geldi. Araçların üzerinde bulunan portakal, limon, mandalina ve greyfurtla oluşturulan birbirinden renkli ve ilginç figürler renkli görüntülere neden oldu. Yabancı ülkelerden gelen gösteri ekiplerinin temsilcileri ilk gösterileri öncesi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanvekili Kerim Tufan’ı ziyaret etti. Ziyarette Tufan, konuklara çeşitli hediyeler verdi.

Narenciye’nin Mersin’in önemli bir geçim kaynağı olduğunu vurgulayan Tufan, festivaldeki amaçlarının Mersin narenciyesini dünyaya tanıtmak olduğunu vurguladı.

 

Atatürk Caddesi üzerinde devam etkinlik çerçevesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkoyunları ekibi ile yurt dışından gelen gösteri ekipleri, yöresel kıyafetleriyle ülkelerine özgü gösteriler sundu. Birbirinden renkli görüntülerin oluştuğu etkinliğe vatandaşlar da eşlik etti. Yabancı konuklara ilgi gösteren vatandaşlar cep telefonları ile bol bol görüntü aldı.

Narenciye Festivali 17 Kasım Cumartesi Adnan Menderes Bulvarı Kültür Park’ta saat 11.00’de kortej yürüyüşü ile başlayacak. 2 gün sürecek festivalde; Hindistan, İran, Rusya, Acaristan, Gürcistan, Hırvatistan, Azerbaycan, Kazakistan, Ukrayna, Belarus, Bosna Hersek, Kamerun, Bulgaristan, Moldova, KKTC, Letonya, Tataristan, Irak, Kırgısiztan, Gine, Sierra Leone’den gelen grupları gösterilerini sunacak. Festivalde ayrıca narenciye temalı defileler, ödüllü yarışmalar, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden ünlü şeflerin yapacağı gastro-show'lar, 700'ü aşkın yabancı sanatçının hazırladığı sahne gösterileri ve konserler ile çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Festival alanında binlerce narenciye ürünü kullanılarak hazırlanan dev figürler festivale katılacak konuklarını bekliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi