Pamuk, Olimpiyatlarında derece alan öğrencileri kabul etti

​Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatlarında, 'çevre' dalında dünya 2’nciliği, 'enerji' dalında da dünya 3’üncülüğünü kazanan Mersin Abdülkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’u ziyaret ettiler.

Pamuk, Olimpiyatlarında derece alan öğrencileri kabul etti
Pamuk, Olimpiyatlarında derece alan öğrencileri kabul etti admin
Bu içerik 1152 kez okundu.

-İstanbul’da; bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatlarında”, “Çevre” dalında dünya 2’nciliği, “Enerji” dalında da dünya 3’üncülüğünü kazanan Abdülkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri,Mersin’in  Akdeniz ilçe  Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’u makamında ziyaret etti.

Ziyarete Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Akbuğa, Okul Müdürü Abdurrahman Devran ve Danışman Öğretmen Özcan Zorlu da katıldı. Ziyarette söz alan Okul Müdürü Devran; “Okulumuz, İstanbul’da 9’uncusu düzenlenen Bilim Olimpiyatları’nda, 4 kategorinin ikisinden yarışmaya girdi. Olimpiyatlarda, Çevre kategorisinden dünya ikincisi; Enerji kategorisinden de dünya üçüncüsü olduk. Olimpiyatlara 9 Avrupa ülkesinden lise öğrencileri de katıldı. Akdeniz’in bir lisesi olarak, dünya ikincisi ve üçüncüsü olmaktan gurur duyduk, mutlu olduk. Sevincimizi ve heyecanımızı Başkanımız Sayın Muhittin Pamuk ile paylaşmak istedik” dedi.

Başkan Pamuk; “Öğrencilerimiz gurur kaynağımız oldular”

Abdülkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ve öğretmenleri, uluslar arası düzeyde düzenlenen proje olimpiyatlarında elde ettikleri başarılardan dolayı kutlayan Başkan Muhittin Pamuk, “Gençlerimizi burada ağırlamaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Gerçekten bizim gurur kaynağımız oldular, göğsümüzü kabarttılar. Uluslar arası bir yarışmada, çevre ve enerji dalında dünya ikincisi ve üçüncüsü oldular. Gençlerimizi kutluyorum. Tabi okul müdürümüz ve öğretmenlerimizin büyük emeği var. Gençlerimize rehberlik ettikleri için onlara da çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize, inşallah bundan sonraki yarışmalarda yeni başarılar diliyor, birincilikler bekliyoruz” diye konuştu.

Öğrencilerin dereceye giren projeleri…

Başkan Pamuk, ziyaretin sonunda uluslar arası bilim proje olimpiyatlarından derecelerle dönen öğrencilere kitap hediye etti. Abdülkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; dünya genelinde 55 proje arasından ‘Çevre’ kategorisinde Dünya ikinciliğini; “Piezoelektrik Kristali ve Termoelektrik Malzeme Yardımıyla Gri Suyun Yeniden Kullanılması: Güneş Enerjili Sulama Sistemi Tasarımı” ile kazandı. Öğrenciler; ‘Enerji’ kategorisinde ise; “Tuzlu Su Yardımıyla Aktif Karbon Kapasitör Olarak Kullanımı ve Araba Camı Örneği ” projesi Dünya üçüncülüğünü kazandılar. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Pazarcılara yerleri kura ile verildi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı Kur’an Kursu’nda yıl sonu etkinliği düzenlendi